Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ćwiczyli czy zdążą z jodkiem

W Cieszynie odbyły się ćwiczenia polegające na uruchomieniu punktów wydawania tabletek jodku potasu.

- Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w jednej z elektrowni atomowych na terenie Europy doszło do awarii, w wyniku czego, do atmosfery dostał się w niewielkich ilościach promieniotwórczy jod. Wiatr wiejący z kierunku miejsca awarii spowodował napłynięcie opadu promieniotwórczego na teren Polski. Decyzją Wojewody została uruchomiona Akcja Jodowa - informuje Urząd Miejski w Cieszynie.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzić przygotowanie wszelkich procedur, oraz połączenie działań podmiotów uczestniczących w akcji.
Mierzono czas uruchomienia gminnego punktu dystrybucji, dostarczenie preparatu do punktów wydawania, a następnie przygotowanie preparatu do dystrybucji mieszkańcom.

- Ćwiczenia pozwoliły na stwierdzenie, że punkty dystrybucji są przygotowane na takie zdarzenie, pewne kwestie wymagają doprecyzowania, uszczegółowienia – co zostało ujawnione podczas realizowania zadania. W ćwiczeniach brały udział wszystkie publiczne Szkoły Podstawowe Miasta Cieszyna, Straż Miejska w Cieszynie, Wydział Organizacyjny i Wydział Sportu Urzędu Miejskiego w Cieszynie oraz Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego - dodaje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-24 11:18:30
"tom": ... jak mi się to podoba, że Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Cieszynie jednoosobowo wypowiada w swojej sprawie opinie i nikt personalnie za tym Centrum nie stoi, aż się dziwię że Centrum Zarządzania nie postuluje o zmiany w Ustawie, w celu doprecyzowania nieścisłości w działaniu, jak było przy kryzysie węglowym ;-)
2023-01-24 12:49:01
św. Patryk.: pic na wodę fotomontaż z tymi tabletkami - wojsko polskie butów na zimę nie ma nie mówiąc o armatach czy czołgach, za to rządzący politycy pożarli się ze wszystkim sąsiadami i połową świata, rozpyszczeni na maksa i z mega parciem na szkło, hasła "macierewicz" i "misiewicz" to dwa symbole upadku polskiej armii - sytuacja wypisz wymaluj przypomina tę sprzed września '39 i założę się, że obecna władza ma opracowany plan ewakuacji na koniec świata na wypadek "W", nam zostawią tabletki
2023-01-24 17:48:28
koszor: A to już hulajnóg nie będzie dla naiwnych? A Narodowa Loteria Programu Szczepień? Weź pigułkę- mówi system. "Na początku była panika, ale skoro zaczęły żyć pod ziemią nie było sensu tego dementować. Łatwiej jest panować nad nimi, kiedy siedzą pod ziemią".
2023-01-24 17:49:14
koszor: To co tam, Patryku, proponujesz, czerwoną czy niebieską?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: