Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

J. Kubica: Prosto z kliszy

Kolejna wystawa czasowa, jaką możemy zobaczyć w Muzeum Zbiory Marii Skalickiej ? filii Muzeum Ustrońskiego prezentuje zdjęcia Jolanty Kubicy. Zdjęcia układają się w cykl, w którym autorka opowiada wymyśloną przez siebie dość mroczną historię zakończoną morałem ? niestety niezbyt optymistycznym ?

Opowiadana historia nie jest wprawdzie dla wszystkich oglądających czytelna, jednak same zdjęcia są ciekawe nawet jako pojedyncze ujęcia. 

Jolanta Kubica urodziła się w Katowicach, jednak od wielu lat związana jest z Cieszynem. Jest absolwentką cieszyńskiej Filii Uniwersytetu Śląskiego, dyplom z malarstwa uzyskała u prof. Norberta Witka. W latach 2001-2013 aktywnie uczestniczyła w życiu Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, w tym w latach 2007-2013 pełniła funkcję prezesa. Za działalność społeczno-artystyczną wyróżniona Medalem 1200-lecia Miasta Cieszyna (2010). 

Charakterystyczną cechą jej twórczości są przeciwstawne nurty tj. cykl „Prosto z kliszy” – fotografie bez ingerencji komputera i drugi – fotografia przetworzona za pomocą różnych programów graficznych, mająca cechy dekoracyjności, magii czy abstrakcji. Jednocześnie nadal jest wierna pierwszej swojej fascynacji, czyli fotografii pejzażu. Lubi prowadzić swoisty dialog z odbiorcą, nie stroniąc od żartów fotograficznych, a nawet pewnych form prowokacji, zmuszających odbiorcę do refleksji.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: