IV Memoriał M. Gawłowskiego

Była radosna zabawa, sportowa rywalizacja i wspomnienia - IV Memoriał Marka Gawłowskiego, który odbył się w minioną sobotę (26 marca 2011), przyciągnął ponad 200 osób. Zarówno tych, którzy znali Marka Gawłowskiego osobiście, jak i tych, którzy chcieli po prostu przyjemnie spędzić czas.

IV Memoriał Marka Gawłowskiego, który odbył się w minioną sobotę, należy do imprez cyklicznych, organizowanych co roku na Stożku w Wiśle- Łabajowie. Organizatorzy nieprzypadkowo podjęli decyzję, o zorganizowaniu imprezy, po raz kolejny właśnie na Stożku. Z tym miejscem, gdzie aktualnie znajduje się pierwsza powstała na terenie Wisły kolej linowa, Marek był w szczególności związany. Tu pełnił ratowniczą służbę górską w okresie zimowym.

Głównym celem było przypomnienie osoby Marka Gawłowskiego, ale i również wspaniała zabawa na śniegu dla całych rodzin: - Rywalizacje sportowe odbywały się w trzech konkurencjach, gdzie każdy mógł znaleźć konkurencje odpowiadającą jego predyspozycji, jak i gustu - mówi Wojciech Ormańczyk, Ratownik GOPR i organizator memoriału.

W konkurencjach: slalom gigant, ski- alpinizm oraz slalom równoległy, rodzinny ze sztafetą wzięli udział młodsi i starsi. Po zawodach nastąpiła uroczysta dekoracja zawodników, podczas której wręczono nagrody: dyplomy, medale i puchary. Na tym nie zakończyła sie jednak impreza: - Po tym jak zakończyła się pierwsza część „IV MMG” na stoku, wszyscy uczestnicy przenieśli się do „bacówki”- bufetu przy dolnej stacji kolei linowej na Stożku - opowiada Wojciech Ormańczyk: - Tam do późnych godzin porannych przy wspaniałej muzyce na żywo, zespołu „Antyrama”, wspominano osobę Marka, którą podczas slajdowiska było dogłębnie czuć wśród nas.

Oto lista zwycięzców memoriału:

KATEGORIE OPEN
Dzieci 0- 10lat
1miejsce - Fojcik Ewa
2 miejsce - Malczyk Oliwia
3 miejsce – De Mulder Tadeusz

Dzieci 11- 18lat
1 miejsce – Szarzec Sebastian
2 miejsce – Raszka Weronika
3 miejsce – Kukuczka Kinga

Dorośli Kobiety 18- 100lat
1 miejsce – Kukuczka Joanna
2 miejsce – Bielan Basia

Dorośli Mężczyźni 18- 100lat
1 miejsce – Czyż Marcin
2 miejsce – Madejczyk Borys
3 miejsce – Kiecko Piotr

KATEGORIA RATOWNIKÓW GOPR
1 miejsce - Mołdysz Włodzimierz
2 miejsce – Kiecko Paweł
3 miejsce – Górny Edmund

Rywalizacja slalomu giganta miała również na celu wyłonienie najlepszej beskidzkiej szkoły narciarskiej, kórą została Wiślańska Szkoła Narciarska „XTraning”

W rywalizacji w Ski- alpinizmie- „Wyryp Ścianą” trzy pierwsze miejsca wywalczyli:

1 miejsce – Juroszek Bartosz
2 miejsce – Banot Krzysztof
3 miejsce – Żeliński Jeży

Ostatnią rywalizacją sportową w tym niezwykłym dniu były zawody rodzinne- OPEN
1 miejsce – Kiecko Paweł
Szarzec Sebastian
2 miejsce – Kiecko Piotr
Raszka Weronika
3 miejsce – Fojcik Grzegorz
Fojcik Ewa

- Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali oraz wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie. Dziękujemy również tym, którzy przyczynili się do zorganizowania IV MEMORIAŁU MARKA GAWŁOWSKIEGO. I dla których Marek wciąż istnieje… Dziękujemy również sponsorom, którzy po raz kolejny wsparli nasze wydarzenie - mówi Wojciech Ormańczyk.

Portal Ox.pl sprawował patronat medialny nad wydarzeniem. Zobacz fotoreportaż: IV Memoriał Marka Gawłowskiego

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją