Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: zgłoś swój projekt do budżetu

W Istebnej ruszyły prace nad tworzeniem budżetu gminy na 2020 rok. Do 31 sierpnia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje wnioski do biura Łucji Michałek.

Jak informuje nas skarbnik Bronisława Fiedor, gmina przyjmuje wnioski od każdego jej mieszkańca, grupy mieszkańców, radnych, czy też organizacji pozarządowych. Oczywiście złożenie projektu nie oznacza jego realizacji, a to ze względu na ograniczone środki. Na czerwcowej sesji Rady Gminy Łucja Michałek mówiła o nadszarpniętych finansach miejscowości. - Byłam na spotkaniu, gdzie szkolący z Regionalnej Izby Obrachunkowej powiedzieli wprost: macie państwo czerwoną kartkę i musicie zacisnąć pasa przez najbliższe dwa lata.

Gmina daje także możliwość złożenia wniosków o udzielenie dotacji dla podmiotów spoza sektora finansów publicznych w terminie do 15 października br. Do tego dnia można także składać wnioski o przyznanie urządzeń zaopatrujących w wodę.

Warto przypomnieć, że budżet Istebnej na bieżący rok borykał się z wieloma problemami. - Z uwagi na deficyt przyszłoroczny i wysokie zadłużenie w latach następnych, nie może być on uchwalony. Wymaga zmian. Są one wprowadzone po stronie wydatków bieżących na rok przyszły i są też zmiany jeśli chodzi o kwestie dotyczące inwestycji - są one rozłożone na dłuższy okres - mówiła nam pod koniec grudnia Łucja Michałek po tym, jak projekt budżetu stworzony przez poprzedniego wójta, został odrzucony przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Ostatecznie udało się go zmienić i uchwalić na początku stycznia.

Pisaliśmy:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-25 21:11:21
donekT: Może publiczny DARKROOM, z pewnością byłaby to najbardziej "postępowa" inicjatywa w odniesieniu do terenu powiatu i z pewnością neomarksiści z UE, (np. Kapłon) dosypaliby trochę grosza;D:D:D
2019-07-26 09:20:11
nowak: To na zdjęciu to jest Urząd Gminy? Ciekawe, jak niepełnosprawny ruchowo ma się do niego dostać, żeby załatwić dowolną sprawę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: