Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: uratowali życie narciarza

Policjanci i ratownicy GOPR na stoku w Istebnej uratowali życie narciarza z Republiki Czeskiej. Wytrwale walczyli o jego życie, prowadząc na zmianę resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzięki profesjonalnym działaniom mężczyzna odzyskał oddech i tętno.

Przypomnijmy, Jak co roku w okresie zimowym mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pełnią służbę na stokach narciarskich naszego województwa, gdzie dbają o bezpieczeństwo wypoczywających tam turystów.

- Ostatnio asp. Michał Zuber i mł. asp. Łukasz Górak z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach patrolowali rejon Ośrodka Narciarskiego Złoty Groń w Istebnej. W pewnym momencie mundurowi otrzymali informację o mężczyźnie znajdującym się w rejonie dolnej stacji wyciągu, który odczuwał silny ból w klatce piersiowej – informuje Komisarz Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Policjanci udali się na dół stoku gdzie zastali 60-letniego narciarza z Republiki Czeskiej, który oświadczył, że przez chwilę czuł ból w klatce piersiowej, ale przekonywał policjantów, że w tym momencie czuje się już lepiej. Stróże prawa nie stracili jednak czujności i otoczyli opieką mężczyznę. Z uwagi na fakt, że mężczyzna nie chciał, aby na miejsce wezwać pogotowie ratunkowe, policjanci udali się wraz z nim do pomieszczenia GOPR, gdzie monitorowali jego funkcje życiowe.

- Kiedy ratownicy wypełniali dokumenty, narciarz nagle osunął się i stracił przytomność. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielenia mu pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. W pewnym momencie mężczyzna przestał oddychać, a jego serce przestało bić. Mundurowi na zmianę z ratownikami GOPR walczyli o jego życie, prowadząc resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem AED, aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego – relacjonuje Pawlik

Działania policjantów dały na szczęscie pozytywny efekt i mężczyzna odzyskał oddech i tętno, a przybyli na miejsce ratownicy przetransportowali go do  szpitala

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-25 09:00:17
Ginol: Super
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: