Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: specjalna sesja Rady Gminy

Dziś (4.11) o godzinie 14:00 rozpocznie się sesja Rady Gminy Istebna, podczas której samorządowcy będą podejmować uchwały w sprawie odmowy wygaśnięcia mandatów trójki radnych.

Pierwsza z uchwał dotyczyć będzie radnego Marka Iwanka, który został pozbawiony mandatu przez wojewodę śląskiego (pisaliśmy o tym tutaj - LINK i tu - LINK). Rada Gminy chce wnieść zaskarżenie tej decyzji do Sądu Administracyjnego.

Rada będzie także bronić radnej Barbary Bielesz, która prowadzi sklep spożywczy w Koniakowie. Według pisma wojewody, miała ona łączyć funkcję w samorządzie z dostarczaniem towarów do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Podczas posiedzenia Rady Gminy Istebna w dniu 28. oraz 29. października, radna Barbara Bielesz złożyła oświadczenie informując, iż z dniem 11 marca 2019r. rozwiązała umowę [...] z dnia 2 stycznia 2018r. pomiędzy [swoim sklepem - dop. red.] a kierownikiem GOPS panią Teresą Łacek - czytamy w uzasadnieniu uchwały o odmowie wygaśnięcia mandatu.

Ostatni z punktów dotyczyć będzie przewodniczącego rady Stanisława Legierskiego, o którym także już pisaliśmy (choćby tutaj - LINK). - Na poprzednią kadencję (komendanta gminnego zarządu OSP - dop. red.) zostałem wybrany w listopadzie 2014 roku. Od razu spotkałem się z radcą prawnym, który stwierdził, że nie ma przesłanek, ale dla tak zwanego "świętego spokoju", z ekwiwalentu w wysokości 300 zł netto mogę zrezygnować - mówił we wrześniu radny, wyjaśniając zarzuty stawiane przez wojewodę.

Szczegółowy porządek obrad dzisiejszej sesji (wraz z załącznikami do pobrania) można znaleźć tutaj - LINK. Sesja będzie transmitowana w sieci - LINK.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-04 14:19:09
tom lem: I dobrze(!), niech wojewoda przetrzepie tych zachłannych "działaczy gminnych" potrzebujących więcej miejsca przy samorządowym korycie. Ale co tam, zmiany w ustawach pozwalają na bycie radnym budżetowca pod warunkiem, nie piastowania stanowisk kierowniczych w strukturach samorządowych, więc uczciwi pożeracze budżetu gminnego mają furtkę otwartą, dorobienia do pensji;-)
2019-11-04 14:48:30
krzysztof.nn: Piotrowicz na sędziego - Misiewicz na prezydenta - Kuchciński na prezesa LOT - Macura na biskupa!
2019-11-04 14:50:14
krzysztof.nn: gmina chachmętów i drobnych cwaniaczków - tyle na dziś wiemy o Istebnej, plus rzecz jasna "strefa wolna od uczciwości i przyzwoitości"
2019-11-04 14:53:38
marian1951: Żałujesz komendantowi OSP 300 zł?
2019-11-04 15:04:26
donekT: Pupilek cieszyńskiej gosposi na farorza wyznania każdego i żadnego;):):)
2019-11-04 20:52:08
666: Znakomity przykład dla istebniańskiej młodzieży. Dobrze, że tacy ludzie bronią istebniańskie dzieci przed czyhającym na ich dusze, tęczową zarazą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: