Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna: problem z podatkami. Sprawa trafi na wokandę?

Końcem kwietnia pisaliśmy o dużych problemach podatkowych gminy Istebna, która w latach 2013-2018 wskutek licznych nieprawidłowości miała stracić blisko 2 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że sprawa będzie mieć swój finał w sądzie.

Pisaliśmy: Istebna straciła prawie 2 mln zł. Problemy z podatkiem od nieruchomości

Centralne Biuro Antykorupcyjne, które prowadziło dochodzenie w istebniańskim magistracie, skierowało wniosek do Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. - W wyniku kontroli ustalono, że organ podatkowy, którym w tym przypadku był wójt gminy, dopuścił się licznych nieprawidłowości związanych z ustaleniem wymiaru podatku od nieruchomości. To z kolei doprowadziło do sytuacji, w której kilkaset nieruchomości nie zostało objętych należnym podatkiem. Ujawniona w toku kontroli kwota uszczuplenia w latach 2013-2018 przekroczyła 1.6 mln zł, z czego co najmniej 300 tys. zł uległo przedawnieniu - informuje CBA na swojej oficjalnej stronie.

KR/CBA

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-18 20:29:52
krzysztof mm: ważne że proboszcz porozgrzeszał - o ile oczywiście się mu który z tradycyjnie katolickich i patriotycznych górali z okradania gminy wyspowiadał, co nie jest pewne
2021-06-19 09:51:54
bolo 5064: Witam."Dziwny jest te świat" jak to śpiewał Czesław Niemen.Sasin przeje..ł 70 milionów, nie wiadomo kto jest odpowiedzialny za elektrownię Ostrołęka ,straty ok. 1,5 mld złotych,antonowy z maseczkami do utylizacji,respiratory od handlarza bronią itp. itd.Zrobiło się ustawę i wszyscy niewinni. A tu wójta boroczka chcóm za marne 2 miliony sądzić.Na prawdę dla mnie nie beneficjenta jest to bardzo dziwne.Ja tylko płacę podatki a w sklepie mam coraz drożej. ***** ***. Pozdrawiam.
2021-06-19 11:52:02
jasper: Ziobro zdziwienia, ze tak dziala prawo a wlasciwie bezprawie za rzadow pis !?
2021-06-19 11:53:08
jasper: Czyli panstwo z dykty i pacierza !
2021-06-19 13:23:38
bolo 5064: Jeszcze raz ja. Nie chciałbym aby mnie źle zrozumiano.Jestem z karaniem za nadużycia,afery,malwersacje /mówię o gospodarce/ ale wszystkich a nie tylko nie swoich.Dla mnie Polska wygląda teraz jak Niemcy w latach 30-tych /lubię historię,dużo na ten temat czytam/.W roku 1930,31,32, jak jakiś niemiaszek dał żydowi w pysk,okradł go,wybił mu okno to był za to ścigany i sądzony. Po 1933 roku po dojściu do władzy pana A /Adolfa/ to już nie było tak oczywiste.A po 1935 roku/Traktaty Norymberskie/ za zadawanie się żydówką przez Niemca obydwoje szli do obozu / pierwszy był w Dachau/.I tak pan A wprowadził prawo dla swoich .Oczywiście wtedy jeszcze nie było mowy o mordowaniu ale o reedukacji.Karą była robota łopatą. Teraz jest podobnie .Władza pod wodzą pana K stosuje prawo dla oponentów a swoich chroni ustawami " bo ich błędy powstały na skutek pandemii". Na prawdę dziwny jest ten kraj.Pozdrawiam.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: