Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szczepienia w regionie. Ustroń i Cieszyn na czele

Ministerstwo Zdrowia opublikowało zestawienia dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 z podziałem na poszczególne miejscowości. Gdzie w powiecie cieszyńskim zaszczepionych jest najwięcej mieszkańców?

Najlepiej w tym temacie wypada Ustroń – tutaj w pełni zaszczepionych jest 27,8 % mieszkańców. Tuż za uzdrowiskowym Ustroniem jest stolica powiatu – Cieszyn z wynikiem 26,7% mieszkańców. Na trzecim miejscu – gmina Strumień – tu w pełni zaszczepionych jest 24,4 %.
Kolejne pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców są Zebrzydowice – tutaj wynik to 22,8 %, Skoczów- 21,7%, Goleszów 21,6%, Chybie 21,5%, Hażlach 21,2%, Brenna 18,8% i Dębowiec 18,3%. Listę zamyka Istebna z wynikiem 14 % w pełni zaszczepionych mieszkańców.

W sąsiednim powiecie bielskim, do którego należą dwie gminy Śląska Cieszyńskiego wygląda to następująco: Jaworze 29,2% i Jasienica 24,3% w pełni zaszczepionych mieszkańców przeciwko koronawirusowi.

W powiecie cieszyńskim działają trzy powszechne punkty szczepień w Bąkowie, Skoczowie i Cieszynie. Swój punkt ma również Rudzica w gminie Jasienica. Organizowane są również szczepienia w ośrodkach zdrowia, szpitalach, czy w formie akcji plenerowych, gdzie można przyjąć najczęściej jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: