Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: prace nad gazociągiem trwają

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że w Istebnej powstaje gazociąg. Co prawda uruchomiony zostanie najprawdopodobniej dopiero w 2022 roku, jednak toczą się już pierwsze rozmowy z właścicielami gruntów, przez które będzie przebiegać. Wczoraj (3.04) wójt gminy rozmawiała m.in. z wiślańskim Nadleśnictwem.

W rozmowach z Andrzejem Kudełką (Nadleśniczym) uczestniczyli także Łukasz Kłak (przedstawiciel firmy I-projekt, która projektuje sieć gazową), Witold Gołąb (Polska Spółka Gazowa w Zabrzu) oraz Ryszard Macura (wicewójt Istebnej). Jakie prace aktualnie są przeprowadzane? - Koncepcja zakłada pierwszy etap budowy sieci gazociągu od strony Wisły Głębiec do Istebnej. Obecnie inwestor przystępuje do opracowania przebiegu linii na pierwszym odcinku starej drogi przez Kubalonkę - pisze na facebooku wójt gminy Łucja Michałek.

Aby powstał gazociąg, stosowne porozumienia będą musiały zostać zawarte także z przedstawicielami Lasów Państwowych, Zarządu Dróg Wojewódzkich, a przede wszystkim z mieszkańcami, przez których grunty będzie przebiegała instalacja.

O sprawie pisaliśmy także wcześniej:

KR/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: