Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

W Istebnej powstanie gazociąg

Wczoraj (25.03) w Istebnej wójt Łucja Michałek i wicewójt Ryszard Macura rozmawiali z Ziemowitem Podolskim (Dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego w Zabrzu) oraz Łukaszem Kłakiem (przedstawicielem firmy opracowującej dokumentację budowy sieci). Na terenie gminy ma powstać gazociąg.

Warto przypomnieć, że prace nad procesem gazyfikacji gminy rozpoczęły się jeszcze w trakcie poprzedniej kadencji. Już wtedy było wiadome, że inwestycja będzie finansowana ze środków budżetu państwa. Od samego początku projekt wspiera Stanisław Szwed, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pochodzący z Bielska-Białej.

Na jakim etapie obecnie jest inwestycja? 19 marca została zawarta umowa o opracowanie dokumentacji projektowej, a jej termin realizacji to 19 marca 2021. Można go jednak skrócić, gdyby udało się szybciej porozumieć z właścicielami gruntów, przez które prowadzić będzie gazociąg.

Jak się okazuje, prace projektowe zakładają także szereg innych rozmów. - Inwestycja wymaga szeregu uzgodnień m.in. z Zarządami Dróg Wojewódzkich i Powiatowych, Lasami Państwowymi oraz mieszkańcami - przyznaje Łucja Michałek, wójt gminy.

Na własny gazociąg Istebna będzie musiała jeszcze poczekać. - Realny termin podłączenia do sieci gazociągu to marzec 2022 rok - twierdzi wójt.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-26 18:09:58
donekT: Który z nich to krzysztof.mm?
2019-03-26 19:44:40
Halos: A gdzie się podział na łamach OX-a wywiad z Panią Wójt Istebnej? Zle wyszła w kamerze czy komentarze się nie spodobały?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: