Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna otwiera "drzwi do kultury"

W całym kraju powoli swoją działalność wznawiają muzea, galerie sztuki, biblioteki oraz inne instytucje kultury. Nie inaczej jest także w Istebnej, gdzie muzea i galerie znowu zapraszają zwiedzających. Na razie tylko indywidualnie.

Do życia zaczynają powracać instytucje kultury. Należy jednak przygotować się na nowe środki bezpieczeństwa -  zmienione godziny otwarcia i sposób w jaki można zwiedzić daną instytucję. -  Indywidualni zwiedzający mają już możliwość odwiedzenia większości naszych muzeów i galerii. Warto jednak zwrócić uwagę na ich aktualne godziny otwarcia i oczywiście nie zapominać o powszechnie obowiązujących  zasadach bezpieczeństwa - poinforowała Gmina Istebna. 

  • Centrum Koronki Koniakowskiej - otwarta część muzealna oraz sklepik. Warsztaty na chwilę obecną nie będą organizowane. Godziny otwarcia w maju: wtorek-piątek 9.00 - 16.00, sobota-niedziela 10.00 - 16.00.
  • Centrum Pasterskie w Koniakowie - godziny otwarcia: czynne codziennie 9.00-19.00. Na chwilę obecną nie będą organizowane prelekcje, pokazy i warsztaty. Możliwość bezpłatnego indywidualnego zwiedzania wystawy pasterskiej.
  • Chata Kawuloka - otwarte dla indywidualnych zwiedzających.
  • Dom Konarzewskich - czynne po umówieniu telefonicznym.
  • Galeria Sztuki Regionalnej Tadeusza Ruckiego „Chata na Szańcach” - otwarte dla indywidualnych zwiedzających.
  • Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteka Publiczna w Istebnej - godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 – 16.30.
  • Izba Pamięci Jerzego Kukuczki - planowane otwarcie dla gości indywidualnych już w najbliższą sobotę – 9 maja.
  • Muzeum Jana Wałacha - Pracownia czynna od środy do niedzieli w godzinach 10.00-16.00.
  • Muzeum Regionalne „Na Grapie” - otwarte dla indywidualnych zwiedzających niebawem.

red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

25
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-07 16:38:33
Edward_Sanetra: kulturą to się gmina wykazała głosując uchwałę o LGBT - homofobiczną i służalczą
2020-05-07 19:03:59
koszor: Wykazali się kulturą, patriotyzmem i chrześcijańskimi wartościami, broniąc ich jak Sobieski Europy. Ostanie bastiony normalności w obliczu fali degeneracji.
2020-05-07 20:09:26
wyśmienity cwaniaczek: brawo dla edwarda !!!! istebna to kaczogród z naciskiem na rydzyk-GRÓD !!!!
2020-05-07 22:11:26
jasper: Istebna – wioska na koncu swiata, a poglady … owcze.
2020-05-07 22:21:07
politykier: Gabriela Lazarek i Łukasz Kohut szczycą się swoim istebniańskim rodowodem... Czy Istebna jest dumna z nich?
2020-05-07 22:47:37
Oj nie nie: Warto wspomnieć o braku kanalizacji w gminie Istebna i o tym że z domów, z szamb leje się do lasu lub do potoków. Turystów mniej to oczyszczalnia w istebnej tartak potrafi beczkę przyjąć a tak to do Wisły jedzie co sporo kosztuje wlasciciela domu ale tym się nikt nie zajmuje, kogo to obchodzi tego przecież nie widać.
2020-05-08 07:53:26
hanbes: Eee! Co tam szamba i gówna zalewające nie tylko potoki! Wolna strefa od LGBT - To jest priorytet!
2020-05-08 12:40:52
daniel3ttt: Dobrze wiesz edward/krzysztof/jasper/hanebes że nie chodzi o jakieś ograniczanie praw osób LGBT tylko o próbę wprowadzenia tej ideologii do szkół, po przykrywką rzekomej edukacji seksualnej. Tymczasem taka edukacja od lat jest w szkołach prowadzona w ramach WDŻ. Odsyłam do podstawy programowej.
2020-05-08 12:53:53
hanbes: Ograniczę się tylko do poprzedniego komentarza. Masz takie poglądy, trudno, każdego szkoda... Nie mam także zamiaru cię przekonywać że tak nie jest. Może kiedyś dojrzejesz...
2020-05-08 13:00:05
daniel3ttt: A co niby mam się zgodzić żeby jakaś garstka narzucała swoją wolę większości? Żeby jacyś latarnicy opowiadali że dziecko nie może wierzyć w to co mu mówią rodzice i jeszcze doprowadzili do karania za to że dziecko nie wstydzi się swojej wiary? Tobie nikt nie narzuca żebyś posyłał swoje dzieci ( o ile masz ) na religię.
2020-05-08 13:12:05
hanbes: Karanie?! Narzucanie?! Znam przykłady że dzieci (chodzi o VII i VIII klasę) są m.in. SZYKANOWANE przez rówieśników na przerwach... I gdzie? W ISTEBNEJ! Proponuję zrobić jakiś wywiadzik środowiskowy i daj spokój już bo szkoda klawiatury...
2020-05-08 13:13:31
hanbes: Szykanowanie polega na tym że zamiast religii wybrali etykę...
2020-05-08 13:23:28
jasper: Ciekawe gdzie byli Istebnianscy radni, kiedy ks. Jerzy K. molestowal dzieci ? gdzie byli ? dlaczego nie protestowali, dlaczego nie pisali pism ? To bylo w porzadku, bo to byl ksiadz katolicki ? Trzeba byc wielkim durniem, zeby wszystko podciagac i sprowadzac do jednego ( glodnemu chleb na mysli ) do homoseksualistow gejow i lesbijek …ale skoro wasz guru jest zdeklarowanym homo to o czym innym mozecie myslec. Chlac, bic zony i dzieci to tradycja w Istebnej ale cicho sza, o tym sie nie mowi, zero profilaktyki, edukacji seksualnej a potem nierzadko jak w Trojwsi dzieci rodza dzieci i tragedia gotowa !
2020-05-08 13:36:34
daniel3ttt: Ale ja wcale nie popieram szykanowania kogokolwiek. Ja też słyszałem o szykanach w stosunku do chrześcijan. Obyś nie znalazł się w sytuacji gdzie będziesz miał wokół siebie samych Islamistów. To dopiero się dowiesz czym jest twoja wolność.
2020-05-08 14:04:32
krzysztof.nm: obawiać się należy raczej stada podobnych temu powyżej łosi wokół - kompletna padaczka intelektualna i moralna
2020-05-08 14:05:17
donekT: jasper-Q, CHRYSTIANOFOBIA jest uleczalna... jasper-Q, do dzisiaj nie potrafisz pojąć, iż w Polsce odpowiedzialność jest indywidualna? W jakim kraju Ty jasper-Q żyjesz? Pewnie takim gdzie do dziś panuje system klanowy...
2020-05-08 14:07:01
donekT: ak się okazuje, liczba profanacji oraz ataków na świątynie i duchowieństwo w Europie niepokojąco wzrasta. Niewątpliwie, jest to jeden z bardziej przemilczanych problemów. Do ataków dochodzi wobec Chrześcijan, głównie Katolików. Okazuje się, iż gdy bezcześci się kościoły, rozbija posągi i napada na księży, media tak nazywanego głównego nurtu milczą. Niewątpliwie spirala nienawiści narasta, przy bezczynności zwłaszcza UE.
2020-05-08 14:07:40
donekT: Przykłady? W Szczecinie w lipcu roku 2019 pobito księdza Aleksandra Ziejewskiego, za to, że odmówił wydania ornatów trzem napastnikom, twierdzącym, że chcą rzekomo odprawić nabożeństwo. W Grossholbach w Niemczech włamywacze wyrwali ze ściany krzyż, oderwali od niego figurę Jezusa, spalili ją, a następnie porozbijali posągi świętych. W Saint- Budoc a Porsponder we Francji w tamtejszej kaplicy znaleziono wymiociny w pojemniku z wodą święconą, pety przed obrazem Marii i wyrzucony do kosza krucyfiks. W Saint- Eloi zdemolowano kościół i otwarto pojemnik z komunikantami. W Marsylii natomiast pomalowano Jezusa na krzyżu. W Bourg- Achard dwukrotnie próbowano podłożyć ogień pod pochodzący ze średniowiecza Kościół. W Asson ktoś włamał się do kościoła, złamał na pół krzyż i rozłożył jego fragmenty na ołtarzu. W Vincennes nieznani sprawcy odcięli głowę posągowi modlącego się pastuszka. W Fatimie, w Portugalii, nieznani sprawcy pomalowali żółtą farbą twarze i okolice krocza postaci przedstawionych na płaskorzeźbach stacji drogi krzyżowej. W Crebbio, we Włoszech, ekskrementami zostały wysmarowane drzwi wejściowe, chodnik i ławki, które kto zmuszony był posprzątać? To tylko początek długiej listy odnotowanej w bieżącym roku serii ataków. W samej Francji liczba wystąpień o charakterze antychrześcijańskim, o różnym rodzaju, wzrosła czterokrotnie od roku 2008. W pierwszym kwartale roku 2019 francuski MSW naliczył 230 przypadków ataków. W Irlandii Północnej, w kraju wielkości woj. lubuskiego, w ciągu trzech ostatnich lat odnotowano aż 445 ataków, w większości na terytorium Belfastu. W Szkocji, w Glasgow aresztowano mężczyznę, który opluł katolickiego księdza. W stołecznym kościele św. Szymona nieznani sprawcy roztrzaskali posąg Chrystusa i zdemolowali ołtarz Czarnej Madonny (DO TEGO RASIŚCI!!!). Ataki dotyczą również kościołów ewangelickich i anglikańskich.
2020-05-08 14:09:37
donekT: Kto za to odpowiada? Jako głównych podejrzanych wskazuje się skrajnie lewicowych lewackich aktywistów (bojówkarzy), satanistów i feministki. Winowajcy pozostawiają często po sobie ślady, takie jak napisy // Kościół= Śmierć//, // Jedyny kościół dający oświecenie to ten, który płonie //, // Religia opium dla ludu //, → Tego rodzaju ataków z pewnością nie dopuszczają się przedstawiciele innych religii, zwłaszcza monoteistycznych. → powtarzającym się w tych incydentach motywem są satanistyczne znaki, jak 666 albo hasła dotyczące wyzwolenia seksualnego lub z wypisywaniem antyklerykalnych haseł na ścianach świątyń z kradzieżą przedmiotów kultu włącznie. Jak się okazuje, choć w nowoczesnych państwach nauczono się dbać o prawa mniejszości, gorzej z obronę religii, która choć pogrążona w kryzysie, nadal uznawana jest w wielu krajach jako dominująca. Zachodnie elity polityczna zdają się w ogóle nie dostrzegać problemu prześladowania wyznawców chrześcijaństwa na świecie i w Europie. Co gorsza, nadal uznają Chrześcijaństwo jako religię uprzywilejowaną.
2020-05-08 14:10:48
donekT: Przykłady z regionu? Kościół w Gutach // https://wiadomosci.ox.pl/splonal-xvi-wieczny-kosciol-wideo,37879 // Krzyż w Skoczowie, przy ul. Mickiewicza // https://wiadomosci.ox.pl/ulamal-stopy-jezusowi,38756 // Kapliczka w Skoczowie // https://beskidzka24.pl/zdemolowali-kapliczke-w-skoczowie/ // Kradzież sprzętu liturgicznego // https://wiadomosci.ox.pl/ukradl-z-kosciola-mosiezny-gong,37830 //.
2020-05-08 14:12:47
donekT: a ostatnio // https://wiadomosci.ox.pl/brenna-napad-na-duchownego,62919 //
2020-05-08 14:13:34
donekT: Za kratkami jest miejsce dla przestępców, dlaczego to pojęcie ktoś ogranicza do księży??? Przykład stygmatyzacji, czy Chrystianofobii??? Może każda z wymienionych opcji? Najpierw zajmijmy się "zapachem" z cieszyńskiej Przykopy, który niesie się na kilometry.
2020-05-08 14:35:47
Antykler Forte: Kler katolicki w Polsce od dawna ciężko pracuje na to by w końcu dostać od owieczek zasłużone bącki - upadek tego przeżartego pychą i chciwością monstrum już się zaczął, finał może być spektakularny - módlmy się....
2020-05-08 15:02:36
stefanbbn: donek - racja, jestesmy swiadkami masowych atakow na kosciol-wszystkie media prowadza taka nagonke tylko zeby zwiekszyc ogladalnosc lub czytalnosc.Przyklad-homoseksualnosc lub pedofila.Statystycznie najwiecej tego we wlasnej rodzinie-rzadko pisze sie o tych rodzinach, nastepnie to szkoly z internatami,wymuszone gwalty -najwiecej to wojsko i wiezienia.Dlaczego o tym nie donosza?No tak od panstwa nie dostal nikt zadnego odszkodowania wiec nie oplaca sie o tym donosic.Kosciol wyplaca jakies odszkodowania wiec apetyt rosnie wraz z konsupcja.Kazda ofiara musi miec prawo do odszkodowania,do zadoscuczynienia ,a kazdy sprawca musi poniesc kare.Niestety wlasny wujek czy inny krewny ,wojskowy policjant, pracownik wieziennictwa czy nauczyciel uchodza za osoby ktorych opinia publiczna postzrega nie az tak sensacyjnie -w przeciwienstwie do ksiezy. Jasper ten przyklad Ks Jerzego -tez tak wierzylem jak ty ze to wszystko 100% prawda.Przypadkowo poznalem mame z trojka synow ,ktorzy sa w wieku ofiary i tez byli ministrantami w tej parafi-zapewniali mnie ze nigdy cos podobnego im sie nie wydarzylo a z rozmow z innymi ministrantami -nigdy nikt o czyms takim donosil.Ostatnio nawet czytalem ze ofiara wytoczyla proces Ks.Jerzemu i sama znalazla sie na lawie dla oskarzonych.Tym przykladem chce zwrocic uwage jak szybko wydajemy wyroki a tak naprawde co sie zdarzylo lub nie wiedza tylko dwie osoby.Nikogo nie bronie chcialbym tylko zwrocic uwage ze zycie nie jest biale albo czarne ,ma niespodzianki a temida jest przeciez slepa i trudno na podstawie indycji wypowiedziec wyrok.A wyrok na kosciol lansowany poprzez media i niektorych na forum jest prymitywna forma zemsty za osobiste porazki.
2020-05-09 00:44:22
politykier: krzysiu+ Antykler Forte, każda rewolucja pożera własne dzieci... przygotuj się...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: