Wisła spokojna o przyjazd turystów
- Nawet w tym okresie, w którym hotele nie funkcjonowały, było mnóstwo telefonów dotyczących wynajęcia pokoju "z boku, po cichu" domku, pensjonatu czy apartamentu - mówił we wtorek (5.05) na wideokonferencji prasowej Tomasz Bujok.
Po zniesieniu zakazu działalności ośrodków wczasowych i hoteli, zdaniem samorządowca, spływa do nich coraz więcej rezerwacji, nawet na najbliższy weekend. Obowiązujące jednak restrykcje i obostrzenia nie ułatwiają jednak im pracy. - Muszą zostać zachowane wszelkie środki ochrony dotyczące personelu, czy terminali z płatnościami. Największe ośrodki mają problem z dostosowaniem formy wyżywienia, które musi być dostarczone do pokojów. W hotelach takich jak Gołębiewski czy Stok, gdy trzeba przynieść każdy posiłek do oddzielnego pomieszczenia, to jest to nie lada wysiłek. Co więcej, z tego co mi wiadomo, to w pokojach mogą przebywać co najwyżej dwie osoby - mówił włodarz "Perły Beskidów", który dodał także, że w największych ośrodkach nieczynne będą także restauracje, kluby nocne czy parki wodne.
Na takiej sytuacji mogą skorzystać mniejsi przedsiębiorcy. - Dużo łatwiej będzie mniejszym pensjonatom, które przyjmują po 10, 15 czy 20 osób, albo domom wczasowym. Tam do ograniczenia będzie jedynie kontakt z klientem oraz oczywiście dezynfekcja wszystkich pomieszczeń czy ciągów komunikacyjnych - podkreślał Tomasz Bujok.
Warto jednak dodać, że aż 18 hoteli i ośrodków wczasowych w Wiśle dołączyło do miejskiej akcji "Tęsknię za Wisłą - Wisła tęskni", o której pisaliśmy na początku kwietnia. Biorąc udział w konkursie, można wygrać voucher na pobyt weekendowy w każdym z nich, ważny do maja 2021 roku. - Bardzo nas cieszy ta solidarność i otwartość naszej branży hotelarskiej. Ta wspólna inicjatywa w tym trudnym czasie ma pokazać, że nie zapominamy o naszych gościach i razem staramy się, aby oni również o Wiśle pamiętali – choćby poprzez dzielenie się fotograficznymi wspomnieniami - mówi Tadeusz Papierzyński, pełniący obowiązki kierownika Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.
Działalność prowadzą także punkty gastronomiczne. - Cukiernie i lodziarnie są już czynne i prowadzą sprzedaż na wynos. Jest ich całkiem sporo na deptaku, również innych punktów gastronomicznych. Obiekty noclegowe w większości już otwierają się na gości z dostosowaniem do obecnych wymogów i zaleceń. Można na przykład szukać klimatycznych agroturystyk w jednej z siedmiu wiślańskich dolin, miejsc na uboczu, domków czy apartamentów. Tych obiektów jest w Wiśle około 500, więc wybór jest bardzo szeroki - dodaje Papierzyński.
KR/UM Wisła
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.