Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wisła tęskni za turystami

Urząd Miasta w Wiśle organizuje w mediach społecznościowych akcję "Tęsknię za Wisłą". Ma ona pokazywać nie tylko tęsknotę mieszkańców "Perły Beskidów" za turystami, ale także turystów za wczasami w miejscowości pod Baranią Górą.

Pomysł na tę akcję w zasadzie zrodził się sam. Cokolwiek wrzucaliśmy w media społecznościowe - czy to zdjęcia z Wisły, krajobrazy - pojawiało się mnóstwo komentarzy internautów, którzy pisali "tęsknię za Wisłą", "brakuje mi takich widoków", "kiedy w końcu będzie normalnie?". Dlatego postanowiliśmy to ubrać w pewne ramy, zebrać fotki i namówić ludzi do tego, aby takich zdjęć wrzucali jak najwięcej - mówi Tadeusz Papierzyński, kierujący referatem promocji wiślańskiego magistratu.

W efekcie powstaje cykl fotografii z najpiękniejszymi krajobrazami Wisły z dodanymi nakładkami znanymi z mediów społecznościowych. - Czekamy na zdjęcia z Wisły. Jakiekolwiek: czy to aktualne, czy archiwalne sprzed lat. Dodamy do nich specjalną nakładkę "tęsknię za Wisłą" i stworzymy jeden wspólny "album tęsknoty". Z pewnością te najciekawsze, najlepsze fotki będziemy chcieli nagrodzić zestawami upominków z naszej miejscowości - dodaje Papierzyński. 

Zdjęcia można wysyłać na adres promocja@wisla.pl lub bezpośrednio przez wiślański profil na Facebooku - LINK.

KR/UM Wisła 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

12
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-04 16:56:24
senturrin: Możecie przestać wypisywać głupoty? Kto dokładnie tęskni? Właściciele wyciągów i pensjonatów , nikt więcej, i to nawet nie jest tęsknota za "turystami" tylko za mamoną... Dośc się nachapali przez zimę, niech się cieszą że korona nie przyszła w zimie bo byłby dopiero płacz... Ale gwarantuję wam , że nikt w Wiśle za turystami nie tęskni...
2020-04-04 17:17:38
tom lem: .... powinno być raczej, "Wisła tęskni za Hanysami" albo "Wisła tęskni za Ślązokami" a tu się próbuje udowodnić, że wymyśliliśmy sami - "Tęsknię za Wisłą", gdy to tylko plagiat cieszyńskich aktywistów " Tęsknię za Tobą Czechy", który był przynajmniej spontanicznie "wzorowany";-)))
2020-04-04 17:29:25
tom lem: ....oczywiście " Tęsknię za Tobą Czechu" ;-)))
2020-04-04 19:15:56
tanker: Z obecnego stanu rzeczy oprócz rodowitych wiślanów najbardziej cieszą się panowie biorący udział przy remoncie drogi.
2020-04-05 05:46:51
Władek na skuterze: Jestem wladek i jeżdżę na skuterze--tesknie za toba czechu ---A ja wcale nie
2020-04-05 10:10:17
Heller_Senior: Paradoksalnie dawno w Wiśle nie żyło się tak dobrze jak teraz. Nie malujemy rzeczywistości na nowo. Nikt ale to nikt kto nie ma dutków z turystyki nie tęskni za turystami.
2020-04-05 16:25:41
św. Patryk: Heller - ciekawe czy ty się orientujesz ilu ma, a ilu nie ma? ile miasto ma z turystow, zatem wszyscy mieszkańcy? jak wiesz - napisz, jak nie wiesz - nie bulcz
2020-04-05 18:06:25
stefanbbn: panowie nie ma pracy w Wisle nie powiazanej z turystami,nawet Urzad Miejski,czy Poczta Polska mniej albo wiecej korzystaja na turystach,to podatki od restauracji, hotelow ,sklepow, piekarn,i innych uslug pozwalaja na funkcjonowanie miasta.Kolej czy Autobusy bez turystow w krotkim czasie przestana dzialac,podobnie parki, drogi rowerowe, bulwary nad wisla, sportowe sciezki czy boiska.Wisla na prawo tesknic za turystami bo teskni za zwyczajnym codziennym chlebem
2020-04-05 18:57:54
senturrin: stefan, kiedyś w wisle nie było gołębia i wyciągów i wcale nie żyło się gorzej, odkąd Adaś wypromował Wisłę, za moment zamiast rzek i lasów z Wisły zostanie betonowa dżungla. To co turyści zostawią w Wiśle to i tak jest kropla w morzu, największa kasa i tak zostaje w kieszeni deweloperów i właścicieli hoteli/wyciągów, którzy z Wisłą za bardzo nie mają nic wspólnego i najwięszką kasę wywiozą do warszawki albo za granicę.. Owszem, gastronomia, sklepy czy wyciągi są zależne od turystów, ale nie każdy w Wiśle jest kucharzem lub ma pensjonat czy też posadę w urzędzie.. Zresztą te branże są nastawione głównie na okres zimowy, a ten akurat w tym roku dopisał, więc nawet jeśli przez 5 lat nie byłoby turystów to mogą se żyć z oszczędności. Gorzej ze zwykłymi szarakami którzy za to wszystko muszą płacić w postaci podatków i wygórowanych cen w sklepach
2020-04-06 08:51:48
stefanbbn: senturrin; stalych mieszkancow jest ok. 11 tysiecy-gdzie maja pracowac jesli chca siebie i rodziny utrzymac,Wisla nie ma zadnych innych zakladow-postawiono kiedys wszystko na jedna karte-TURYSTYKE-mamy okazje teraz zobaczyc Wisle bez gosci-widok jest smutny-.Mozna wprawdzie bez kolejki np. kupic chleb u Troszoka, ale nastroj jest przygnebiajacy-ZWOLNIENIA PRACOWNIKOW -to wisi juz nie tylko w powietrzu.Wielu inwestycji nie powinno bylo dostac pozwolenia np. apartamenty na Bukowej-jeszcze nie skonczone a juz szpeca cale oblicze miasta.Ochrona Srodowiska Wislanskiego zamilkla.Mimo wszystko jest mozliwa koegzystencja Turystyki z ochrona srodowiska.Betonowej dzungli jeszcze nie ma-dlatego mieszkancy musza zadac konca apartamentowcow,zabudowy tylko w dolinach a nie na szczytach naszych Beskidow.
2020-04-06 10:14:53
Anthony: senturrin - egoizm i zawiść przez ciebie przemawiają, tak to wygląda
2020-04-06 13:24:54
Heller_Senior: Niestety senturrin ma rację. Wisła bez turystów jest miejscem przyjaźniejszym i spokojniejszym. Wisła nie tęskni.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: