Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Istebna: oczyszczalnia ścieków do remontu

Ponad 2,9 mln zł będzie kosztować przeprowadzenie prac remontowych i rozbudowa oczyszczalni ścieków Gliniane w Istebnej. Umowę z wykonawcą podpisała wójtka gminy Łucja Michałek.

Inwestycja w Istebnej-Gliniane oraz remont oczyszczalni ścieków w Koniakowie (o którym pisaliśmy w lipcu) będzie realizowana dzięki środkom unijnym (na łączną kwotę ponad 4,4 mln zł) i krajowym (łącznie ponad 520 tys. zł).

W zakres robót wejdzie, między innymi, przebudowa reaktorów biologicznych, budowa wiaty dla kontenera skratek, czy budynku stacji mechanicznego odwadniania osadu. Wykonane zostaną też mury oporowe, ogrodzenia i bramy.

KR/UG Istebna

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-11 14:29:24
wojtoj: Czy w umowie została zawarta klauzula wg której można wyrzucić wykonawcę jeżeli którykolwiek z pracowników okaże się być LGBT?
2020-08-11 14:52:53
Oj nie nie: Hahaha, ile tam domów zostanie podlaczonych?? Nie wiadomo. W gminie sie leje z szamb prosto do potoków. Smród i zanieczyszczenie srodowiska jest standardem. Czy w zwiazku z remontem ścieki z istebnej przestaną wozić do Wisły? Obecnie oczyszczalnie nie potrafią przerobić odchodów z istebnej czy po remoncie beda w stanie już przerobić?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: