Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Są miejsca dla wszystkich tegorocznych ósmoklasistów

Dobra wiadomość dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. Nie zabraknie miejsc dla absolwentów klas ósmych w szkołach prowadzonych przez powiat cieszyński.

Zakończył się proces naboru kandydatów do szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński. W sumie do szkół prowadzonych przez Powiat Cieszyński zakwalifikowało się ponad 1498 uczniów. Na ten moment planuje się utworzenie 52 oddziałów. Po I turze naboru na nieprzydzielonych absolwentów szkół podstawowych, których jest tylko 24 (1,6%), czeka jeszcze 165 miejsc (11,46%).

Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych wraz z Janiną Żagan, Wicestarostą Powiatu Cieszyńskiego oraz z pracownikami Wydziału Edukacji Starostwa na bieżąco analizowali sytuację związana z symulacją przydziału uczniów do poszczególnych szkół i oddziałów.

Listy uczniów zakwalifikowanych po I etapie elektronicznego naboru są wywieszane w poszczególnych szkołach. - 12 sierpnia, to bardzo ważna data dla procesu rekrutacyjnego, ponieważ w tym dniu zostaną opublikowane listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Po tym terminie następuje bardzo krótki czas, w którym uczniowie muszą zaakceptować wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali przyjęci. Natomiast 19 sierpnia zostaną opublikowane listy nowo przyjętych uczniów do naszych szkół. Dzisiejsza symulacja oraz rozdział miejsc w naszych placówkach oświatowych przebiegały bez większych problemów, podobnie do zeszłego roku, ponieważ po raz kolejny prowadziliśmy to w systemie elektronicznego naboru, w ścisłej współpracy z dyrektorami naszych szkół. Odbyły się 4 tury symulacji. Po każdej turze wprowadzaliśmy do systemu modyfikacje - informuje Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Tym samym dobra wiadomość do wszystkich absolwentów wszystkie szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest powiat cieszyński, zapewniają miejsca w swoich placówkach wszystkim absolwentom szkół podstawowych z terenu powiatu cieszyńskiego.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: