Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koniaków: rozbudowa oczyszczalni ścieków

Ponad 4,7 mln zł kosztować ma rozbudowa oczyszczalni ścieków w Koniakowie-Pustkach. Umowa z wykonawcą robót została podpisana w Urzędzie Gminy Istebna 3 lipca br.

Jak informuje istebniański magistrat, celem modernizacji jest zwiększenie dostępności systemu oczyszczania ścieków dla mieszkańców Trójwsi. Gmina czeka też na rozstrzygnięcie drugiego przetargu, który dotyczy remontu oczyszczalni ścieków w Istebnej-Gliniane.

Z kwoty ponad 4,7 mln zł, która stanowi wartość rozbudowy oczyszczalni w Koniakowie, ponad 2,8 mln zł pochodzi z funduszy Unii Europejskiej, a blisko 330 tys. zł to dotacja ze środków krajowych.

KR/UG Istebna

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-08 13:56:12
Oj nie nie: Proszę się nie podniecać, to tylko rozbudowa nieudolnie zrobionej oczyszczalni która przerabia obecnie kilka domów a reszta odplywy ma do potoka i do lasu. Niestety nie podano informacji ile domów zostanie przylaczonych do oczyszczalni ? Takiej informacji brak. Obecnie licząc że przydomowa oczyszczalnia kosztuje około 10 000zl to za kwotę rozbudowy mozna 450 domów zaopatrzyć w POŚ i problem w połowie Koniakowa by już zniknął.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: