Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna: nowe inwestycje i zmiany w budżecie

Podczas październikowej sesji Rady Gminy Istebna radni pochyli się nad zmianami w budżecie gminy na rok 2020 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2020-2030. Zmiany są konieczne ze względu na planowane inwestycje.

Radni zdecydowali m.in. o zabezpieczeniu środków na dostosowanie Urzędu Gminy Istebna do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na ten cel Gmina ma przeznaczyć 40.000 złotych – w związku z wejściem w życie ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, istnieje konieczność podjęcia szczególnych działań w stosunku do osób, które trwale lub czasowo nie mogą korzystać z życia publicznego na równi z innymi – wyjaśniano cele przeprowadzenia inwestycji. Pieniądze mają zostać przeznaczone na dostosowanie strony internetowej gminy oraz zakup domofonu oraz na opracowanie dokumentacji technicznej.

Zmiany w budżecie, poza wspomnianym remontem, dotyczą zadań takich jak: rewitalizacja parku im. Pawła Stalmacha w Istebnej, przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Istebnej, rozgraniczenia działek w Koniakowie, rozbudowy drogi gminnej Dzielec w Istebnej, budowy chodnika przy DW 943, budowy wodociągu i zmian w funduszach sołeckich. Radni o przyjęciu zmian zdecydowali jednogłośni (na sesji obecnych było 8 radnych). Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

JS

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-30 21:45:41
: no ja nie wiem, czy w sytuacji kiedy bodaj połowa polskich policjantów w Warszawie ochrania szarego kurdupla przed suwerenem, wystarczy sił i środków by chronić także jego przydupasów, na przykład w gminie Istebna
2020-10-30 22:23:29
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Już ty się o to nie bój edwardzłogrodzonej. Ty się lepiej martw ile będzie po tych akcjach zakażonych
2020-10-31 14:37:54
dystans: No ja nie wiem ,już raz była propozycja aby głęboka wiara włodarzy tej gminy , gdzie wolni są od LGBT ,to jak uchwalą ,że Istebna jest wolna od koronawirusa to na pewno za pośrednictwem diakona /z-cy wójta/ spłynie na gminę łaska pańska i nikt nie zachoruje. Chyba, że ,włodarze czyli wójtowa i jej zastępca poświęcą się i modląc się do pana , poproszą aby to ich Pan poraził a nie Istebnian, czego serdecznie Istebnianom życzę.
2020-10-31 15:12:13
Pogromca pogromców i cwaniaczków: dystans nie życz drugiemu co tobie niemiłe. Znasz to? Zapewne nikt z mieszkańców tej gminy nie będzie się modlił w takiej intencji, przestań konfabulować. Aż taki dziecinny jesteś? Tzw strefy wolne od lgbt wymyślili lewaccy prowokatorzy, sami wieszali takie tabliczki przy nazwach miejscowości. Na dodatek opozycyjni donosiciele obecni w Parlamencie UE podchwycili temat i wciskali te brednie co poniektórym unijnym politykom. W miejscowościach w których samorządy przyjęły ustawy, o których piszesz nikt nie wyklucza i nie stygmatyzuje przedstawicieli społeczności lgbt. Wiem że wam się to nie podoba ale uchwały miały za cel ochronę wartości chrześcijańskich i tradycyjnego pojęcia rodziny oraz wyrażały sprzeciw wobec promocji zboczeń i indoktrynacji dzieci w szkołach według tzw ideologii lgbt. Najśmieszniejsze jest że ci którzy domagali się tolerancji teraz podczas marszy sami pokazali min swoją nietolerancję.
2020-10-31 16:21:06
donekT: Powiedzmy sobie szczerze, komuś nie chodzi o ochronę rzekomo uciśnionych, tylko REWOLUCJĘ i obalenie kultury europejskiej odnoszącej się do chrześcijańskich i antycznych wartości.
2020-10-31 17:23:31
krzysztof.mm: zakuty we wiadro łbie barani, poza niezdarnym powtarzaniem bełkotu propagandowych gadzinówek jeszcze bodaj ani jednego sensownego zdania samodzielnie nie wypociłeś, więc może daruj sobie zaoczna papugo
2020-10-31 18:40:11
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Oooo farfocel się odezwał, ten co hurtem kopiuje bzdety rodem z sokuzburaka, newsweeka i GW. A gdzie sens w twoich szambowinach?
2020-10-31 22:17:29
Pogromca pogromców i cwaniaczków: LGTBowcy, nie mogą sami poradzić sobie ze swoja odmiennością, przecież widzą, że człowiek ma rodzinę, dzieci... a oni? idee fix! Stąd tyle u tych ludzi samobójstw. Obwiniają kościół bo kościół promuje rodzinę, poszanowanie życia... I tu jest kolizja z ich stanem umysłu. Więc wg ich naiwnej logiki jak przestaną istnieć kościoły to ich odmienność przestanie im samym jak wrzód doskwierać. Nic bardziej mylnego ! Kościół to nie budynek, kościół to zgromadzenie, wspólnota, kościół to ludzie! Pan Jezus powiedział swoim uczniom: „Zbuduję kościół Mój, a bramy piekielne nie przemogą go" (Mat 16,18)
2020-11-01 06:32:47
koszor: Tak , Pogromca i Donek, zgadzam się . Rewolucja- szatan- zawsze niszczy swoje narzędzia. Lgbt promuje dewiacje i poprzez aborcję dzieci, śmierć, więc Kościół jest ich wrogiem. Wrzód zepsucia narastał do granic obrzydzenia, ale Panem historii jest Bóg i położy kres zepsuciu.
2020-11-01 08:57:30
krzysztof.mm: na przykładach zakutego we wiadro baraniego łba i spółki widać wyraźnie, że religioza tym bardziej groźna, im ten łeb bardziej zakuty i tępy
2020-11-01 13:33:53
donekT: krzy-sio+, SODOMIA to GRZECH!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: