Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strumień: duża "kasa" na projekt

Projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej W strumieniu zajął pierwsze miejsce na liście projektów z Subregionu Południowego wybranych do dofinansowania w ramach RPO Województwa Śląskiego. Jego wartość opiewa na 1 814 266,80 złotych

Strumieński MOPS - w partnerstwie z Fundacją Ośrodek Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i Niesamodzielnych wnioskował o dofinansowanie realizacji projektu o nazwie „Usługi społeczne w Gminie Strumień”.

Jego wykonanie zaplanowano w okresie od marca 2021 roku do sierpnia 2022 roku. Grupą docelową jest 70 osób.  – Z usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania skorzysta 15 osób niesamodzielnych. Otrzymają pomoc w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną i pielęgnacyjną zleconą przez lekarza. Osoby te będą miały również zapewniony dowóz obiadu, usługi fizjoterapeuty, a także usługi kosmetyczne i fryzjerskie. Bezpłatnie będą mogły skorzystać z poradnictwa prawnego, psychologicznego i dietetycznego – informuje strumieński Urząd Miejski.

To nie wszystko, trzy osoby niepełnosprawne skorzystają z usług asystenckich. Przez 16 miesięcy asystent będzie przygotowywał je do jak największej samodzielności w codziennym życiu.

Projekt zakłada również stworzenie dla dwóch osób (niesamodzielnych, niepełnosprawnych) mieszkania wspomaganego, co ma na celu zapewnienie pomocy w prowadzenie samodzielnego życia i być alternatywą dla pobytu w placówce całodobowej. Wyremontowane i wyposażone zostanie mieszkanie z zasobów komunalnych Gminy.
Wsparcie otrzyma także 15 opiekunów faktycznych, dla których długotrwałe sprawowanie opieki nad chorym członkiem rodziny staje się wyczerpujące psychicznie i fizycznie.
Powstanie także Klub Seniora. W założeniach projektu oferta skierowana jest do 50 seniorów, którzy przez 16 miesięcy będą brali udział w warsztatach mających na celu rozwijanie ich umiejętności i zainteresowań.

Dofinansowanie z naszego powiatu otrzymały również projekty przygotowane przez Fundację Św. Elżbiety Węgierskiej w Cieszynie i Gminę Wisła.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-31 14:35:16
Bogdan123: Wielkie brawa za wsparcie tych którzy tego potrzebują.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: