Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Starosta apeluje o pomoc

- Z przykrością stwierdzam, że w niektórych placówkach na terenie powiatu cieszyńskiego zauważamy problemy w obsadzie personelu. – mówi Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek. Który widzi problemy kadrowe w Domach Pomocy Społecznej, zapewniających opiekę osobom chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku, wymagających szczególnej troski.

 - Zwracam się do wszystkich osób dobrej woli czujących się na siłach i zainteresowanych współpracą lub wolontariatem w Domu Pomocy Społecznej z apelem, prosząc Państwa - w przypadku wystąpienia eskalacji zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w danym DPS, jak również brakiem zabezpieczenia kadry do opieki nad o zgłaszanie swoich danych kontaktowych tj. imię, nazwisko, nr telefonu na adres: sekretariat@pcpr.cieszyn.pl. Skontaktujemy się z każdym zgłaszającym, aby omówić zakres możliwych do wykonania działań – apeluje Starostwa

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-10-30 21:47:43
: koszor, to do ciebie, zgłoś się - podasz hasło "Ziemia jest płaska", będą wiedzieć gdzie cię skierować
2020-10-30 21:51:34
pawel21_13: Jesteś Peezelowcem, to sobie zadzwoń szczurku do Kosiniaka Kamysza. Może ci wysle wsparcie w postaci paru kolezanek protestujących za prawem do aborcji do obsługi podopiecznych DPSów. A przypadkiem pan jaszczurek nie wspiera lewackiej hołoty?
2020-10-30 22:49:49
jasper: Moze pan premier powie swojemu podwladnemu p. Kaczynskiemu, zeby narodowcy jako „Straz Narodowa” jemu podlegla, pomogla w DPSach na terenie kraju. Chlopaki sie „nudza” i z tej „nudy” atakuja i bija manifestujace kobiety. Swoja energie moga wykorzystac w inny sposob panie Kaczynski.
2020-10-30 23:38:10
donekT: krzy-sio+ jasper-Q, Apel musisz kierować do Roberta Bąkiewicza. Tak nawiasem, czy INTERNACJONALIZM, także możemy potraktować jako formę nacjonalizmu? Może się odniesiesz krzy-sio+?
2020-10-31 10:30:55
mama2: Dziwna ta prośba, czemu szukają wolontariuszy, można przecież zaoferować pracę za godziwe wynagrodzenie, na pewno osoby chętne by się znalazły, mają mało personelu, to niech lepiej płacą, to jest nawet lekko podłe, że chcą zaoszczędzić wykorzystując czas, w którym żyjemy... powtarzam, zaoferujcie godziwą płacę za tak ciężką pracę, to chętni się znajdą!
2020-10-31 10:52:39
Adelajda.Heska: Mamo - z apelu wynika, że Starosta nie szuka się wolontariuszy na już - tylko na przyszłość i tylko w przypadku wystąpienia eskalacji zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w danym DPS, jak również brakiem zabezpieczenia kadry do opieki, pewnie jest to pokłosie sytuacji, która zaistniała ostatnio w Emaus w Dzięgielowie, wtedy też bp Korczago apelował o pomoc. Staroście pewnie chodzi o to samo, żeby stworzyć rezerwowe listy osób, które będą mogły wspomóc kadrę, jeżeli część personelu wyląduje w izolacji, czy w kwarantannie. Tak właśnie było w Emausie. Przecież obie wiemy, że choroba nie wybiera, personel też może się zakazić i co wtedy? Kto będzie się opiekował chorymi?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: