Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Istebna - nauczą reanimować

Sami doskonale znają się na pomocy, teraz swoją wiedzą będą się dzielić. Strażacy ochotnicy z Istebnej szkolić będą mieszkańców, jak udzielać fachowej pomocy przedmedycznej.
Ochotnicza Straż Pożarna Istebna - Centrum zaprasza na bezpłatne, szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs odbędzie się w dniach 29 i 30 stycznia. Przygotowaliśmy takie szkolenie dla mieszkańców, chcemy aby w domach czuli się bezpiecznie - tłumaczy Stanisław Kędzior z OSP w Istebnej. Jednostka od ubiegłego roku posiada niezbędny sprzęt do przeprowadzenia takiego kursu. Mamy manekiny do nauki resuscytacji, w tym roku dokupiliśmy defibrylator do przeprowadzenia szkoleń. - dodaje Kędzior.
 
Szklenie przewiduje wykłady na temat apektów prawnych i motywacji do udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieć się będzie można także jak, w razie konieczności, przeprowadzić ewakuację poszkodowanego, jak ocenić stan jego zdrowia. Ważnym aspektem, który będzie omawiany to wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dotyczy to nie tylko pomocy osobom dorosłym, ale także dzieciom i niemowlętom. To ważna wiedza, prosiły nas o takie szkolenie koleżanki, u dzieci często dochodzi do zadławienia. Trzeba wiedzieć jak się wówczas zachować – mówi Stanisław Kędzior. Na szkoleniu dowiemy się również jak postępować przy krwotokach, oparzeniach, złamaniach.
 
Osoby chętne do udziału w kursie powinny przesłać e-mail zgłoszeniowy (imię, nazwisko, tel. kontaktowy) na adres ospistebna@wp.pl – w temacie wpisać: kurs lub telefonicznie na nr 698 809 199.
 
Kurs w pierwszym dniu potrwa około 4 godzin. W dniu następnym odbędzie się egzamin. Jako kwalifikowani instruktorzy możemy wydawać zaświadczenia, jednak nie ono a wiedza jest tutaj najważniejsza – kończy organizator szkolenia.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: