Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

'Intryga', czyli jak umrzeć i zgarnąć kasę?

Mąż, który chce upozorować swoją śmierć i zgarnąć pieniądze z ubezpieczenia. Żona, która chętnie pozbyłaby się męża, bo znalazła kochanka. Kochanek-lekarz, który ma wystawić akt zgonu. Pielęgniarka, która zdaje się wiedzieć więcej niż powinna. Dociekliwy śledczy. Wszyscy bohaterowie tej sztuki nie do końca grają czysto. Kto kogo jednak pierwszy oszuka i zgarnie pieniądze?

Premiera „Intrygi" Jaime Saloma odbyła się w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie 7 lutego br. i cieszyła się takim powodzeniem, że zabrakło miejsc na widowni. Przedstawienie w reżyserii Karola Suszki, dyrektora Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, teraz ponownie na deskach Sceny Polskiej!

Opis sztuki: Bogaty biznesmen stojący na progu bankructwa postanawia sfingować własną śmierć, zgarnąć pieniądze z polisy i zacząć nowe życie. Żeby plan się powiódł, trzeba bardzo dokładnie opracować całą intrygę. Niestety, nic nie jest takie, jakie na początku się wydaje. Nic nie idzie tak, jak powinno, kolejne postacie wprowadzają coraz to nowe zwroty akcji. Tajemnice, podejrzliwość, złość i zawiść - w tym dreszczowcu pełnym niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji wszystko miesza się ze sobą, prowadząc do nieoczekiwanego zakończenia.

Obsada
Janusz Kaczmarski - Andrzej (lekarz)
Joanna Litwin - Widera - Marta (sekretarka)
Lidia Chrzanówna - Sylwia (żona)
Dariusz Waraksa - Robert (mąż)
Grzegorz Widera - Roicki (komisarz)
przekład: Rubi Birden
scenografia: Oleksander Owerczuk
reżyseria: Karol Suszka


JAIME SALOM „INTRYGA”
17 maj, godz. 17:30

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego
Czeski Cieszyn, ul. Ostrawska 67

Bilety w cenie 130,- Kc (ok. 20 zł) (dla emerytów i studentów 100,- Kc – ok. 15 zł) można zamawiać w biurze organizacji widowni: scenapolska@tdivadlo.cz , www.tdivadlo.cz , tel.: + 420 558 731 141).
Więcej informacji na: tdivadlo.cz

Uwaga konkurs!
Mamy dla Was dwie podwójne wejściówki na niedzielny (17.05.2015, godz. 17:30) spektakl „Intryga”. Aby je zdobyć należy napisać maila na konkurs@ox.pl z odpowiedzią na pytanie: Jaki kryminał oglądany lub czytany ostatnio podobał Ci się i dlaczego? Wybierzemy dwie najciekawsze odpowiedzi a ich autorzy otrzymają po dwie wejściówki. Konkurs trwa do jutra (15.05.2015) do godz. 12.00.


Konkurs zakończony!

Podwójne wejściówki na spektakl "Intryga" (niedziela, 17 maj, godz. 17:30) otrzymują: roszpunka i natally84. Gratulujemy! Bilety do odebrania będa po podaniu imienia i nazwiska w kasie teatru przed spektaklem.vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: