Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

W poniedziałek (12.04) strażacy z powiatu cieszyńskiego interweniowali m.in. w związku z uszkodzonym przewodem doprowadzającym gaz. Udzielali także pierwszej pomocy.

Do pierwszej interwencji doszło o 9:22 w Pruchnej na ulicy  Katowickiej, gdzie koparka uszkodziła przewód, doprowadzający gaz – po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że wszystkie osoby, przebywające na posesji, gdzie doszło do uszkodzenia opuściły teren. Ustawiono kurtyny wodne i zatrzymano ruch w okolicy. Po pomiarach ewakuowano 16 osób z pobliskiej firmy. Po przybyciu na miejscu Pogotowia Gazowego założono opaskę, która zatrzymała wyciek – zrelacjonował st. kpt. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 11:09 ratownicy interweniowali w Istebnej Jasnowicach. Pomogli ratownikom medycznym w transporcie osoby ze złamaną kością miednicy do karetki.

O 12:50 w Harbutowicach ratownicy ze względu na długie oczekiwanie na karetkę udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 45-latkowi.

O 12:56 strażacy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR w Drogomyślu na ulicy Kasztanowej.

O 13:23 strażacy interweniowali na ulicy Brożka w Cieszynie, gdzie podłączyli swój agregat do koncentratora tlenu. Interwencja trwała do czasu, gdy w budynku wróciło zasilanie.

O 13:57 strażacy zostali zadysponowani do Cieszyna na ulicę Dąbrowskiego, gdzie rynna zwisała z budynku. Na miejscu odstąpiono od działań – rynna znajdowała się na prywatnej posesji, w związku z czym jej usunięcie należało do obowiązków właściciela.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: