Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

W środę (03.03) strażacy interweniowali m.in. w związku z awaryjnym otwarciem mieszkania i pomiarem tlenku węgla.

Do pierwszej interwencji doszło o 7:15 w Cieszynie na kolejowej. W mieszkaniu uruchomiła się czujka czadu. Na szczęście na miejscu okazało się, że przyczyną alarmu była awaria urządzenia – ratownicy nie stwierdzili zagrożenia.

Do kolejnego zdarzenia doszło o 8:17 w Skoczowie na ulicy Górny Bór. Interwencja miała związek z awaryjnym otwarciem mieszkania. 86-letnie kobieta nie otwierała drzwi. Strażacy w obecności Policy otworzyli drzwi, kobieta była przytomna. Ratownicy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

O 11:53 ratownicy wrócili w to samo miejsce – znów dokonano awaryjnego otwarcia drzwi, kobieta była przytomna, jednak miała problem samodzielnie wstać. Na miejsce znów wezwano zespół ratownictwa medycznego, który stwierdził, że nie ma konieczności przewożenia jej do szpitala – relacjonował st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Dwie ostatnie interwencje to dowozy osób na szczepienia – strażacy pomogli dostać się do punktu szczepień mieszkańcom Wisły i Skoczowa.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: