Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

W niedzielę i poniedziałek (21 i 22.02.2021) strażacy interweniowali m.in. w związku z tlenkiem węgla, czy rozszczelnionym przyłączem gazowym.

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę (21.02) w Drogomyślu na ulicy Jagodowej – zgłoszenie dotyczyło czujki czadu, która wskazywała 50 ppm cichego zabójcy w mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce pomiary wskazały, że w mieszkaniu w łazience jest 30 ppm czadu. Mieszkaniec był na zewnątrz pod opieką ZRM. Strażacy wyłączyli piecyk gazowy w pomieszczeniu, przewietrzyli i dokonali kolejnych pomiarów. Nie stwierdzono zagrożenia. Czad pojawił się w wyniku wadliwego działania piecyka – zrelacjonował st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 10:39 strażacy interweniowali w Dębowcu na ulicy Szkolnej, gdzie na zamarzniętej tafli jeziora znajdowała się czapla biała. Na miejscu był również ornitolog. Ratownicy ewakuowali czaplę i przekazali ornitologowi, który stwierdził, że zwierzę zostało postrzelone w skrzydło. Czapla została przetransportowana do Leśnego Pogotowia Ratunkowego w Mikołowie.

O 10:25 strażacy usunęli śnieżne nawisy z budynku Muzeum Śląska Cieszyńskiego przy ulicy Regera w Cieszynie.

O 12:29 w Ustroniu na ulicy Równica doszło do pożaru samochodu. Właściciel ugasił ogień gaśnicą, przed przybyciem na miejsce zastępów. Ratownicy sprawdzili pojazd kamerą termowizyjną. Nie stwierdzili zagrożenia.

O 20:59 strażacy interweniowali w Kostkowicach, gdzie złamana gałąź utrudniała przejazd. Ratownicy usunęli konar.

Do kolejnej interwencji doszło już w poniedziałek (22.02) w Zbytkowie na ulicy Akacjowej. Ratownicy zostali zadysponowani do wyczuwalnego zapachu gazu przy przyłączu. Pomiary potwierdziły, że doszło do rozszczelnienia. Na miejsce zadysponowano Pogotowie Gazowe.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: