Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

W środę i czwartek (17 i 18 lutego 2021) strażacy interweniowali m.in. w związku ze skutkami roztopów, czy z pożarami.

Do pierwszego zdarzenia doszło w środę (17.02)w Bąkowie na ulicy Wiślańskiej. Ratownicy o 16:03 zneutralizowali plamę substancji ropopochodnej.

O 18:05 strażacy interweniowali na Skoczowskim rynku, gdzie usunęli nawisy śnieżne znajdujące się nad wejściem do ratusza.

O 21:16 strażacy pojawili się w Pruchnej na ulicy Osiedlowej gdzie doszło do pożaru – zgodnie ze zgłoszeniem coś miało palić na polu uprawnym. Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do pożaru słupa średniego napięcia. Na miejsce przybyło pogotowie energetyczne i po odłączeniu zasilania pożar został ugaszony gaśnicą proszkową – zrelacjonował st. kpt. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnej interwencji doszło już w czwartek (18.02) w Cieszynie na ulicy Kochanowskiego. Strażacy otrzymali zgłoszenie o zalaniu przez wodę budynku ZSEG w Cieszynie. Ratownicy ustalili, że problemem jest lodowy zator w rynnie, który powodował zatrzymanie wody i przedostawanie się jej nadmiaru do budynku. Ratownicy usunęli nagromadzony w rynnie śnieg i lód.

O 8:19 strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia na ulicy Słowackiego w Cieszynie. Kobieta przewróciła się na chodniku i uderzyła się w głowę. Ze względu na brak wolnych karetek strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po dotarciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego kobieta została zabrana do szpitala.

O 9:04 strażacy interweniowali na cieszyńskim Rynku, gdzie doszło do pożaru śmietnika. Ogień został ugaszony wodą i śniegiem.

Dwie kolejne interwencje tego dnia to dowozy pacjentów na szczepienia.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: