Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

We wtorek i środa (16 i 17.02) strażacy m.in. weryfikowali alarmy z czujek, czy też zmagali się z pożarami.

Do pierwszej interwencji ratowników doszło we wtorek (16.02) o 1:48 w Wiśle. W jednym z budynków na ulicy Na Stoku uruchomiła się czujka. Alarm był spowodowany zwarciem instalacji elektrycznej. Ratownicy odłączyli uszkodzony obwód.

O 10:23 w Skoczowie w jednym ze sklepów przy ulicy Górny Bór również uruchomiła się czujka. Tym razem alarm był spowodowany chwilowym brakiem zasilania, na miejscu nie stwierdzono zagrożenia.

O 15:36 ratownicy znów weryfikowali alarm z czujki. Tym razem fałszywy alarm wpłynął z obiektu w Ustroniu na ulicy Zdrojowej.

O 16:04 strażacy zmagali się z 10-kilometrową plamą oleju, która ciągnęła się od Kończyc Wielkich.

O 17:21 w Ustroniu na ulicy Jaśminowej doszło do pożaru sadzy w kominie. Ratownicy ugasili ogień i sprawdzili bezpieczeństwo w budynku.

Ostatnia z wtorkowych interwencji to działania z 19:54. Strażacy udali się do Goleszowa na ulicę Olimpijską, gdzie pomogli policji w wejściu do mieszkania.

Do kolejnej interwencji doszło już w środę (17.02). Strażacy dostali wezwanie do pożaru. Palił się budynek na ulicy Asnyka w Zebrzydowicach. Po przybyciu na miejsce ratownicy potwierdzili, że doszło do pożaru korytarza w sklepie. Pracownicy znajdowali się poza budynkiem. Strażacy odłączyli zasilanie, podali jeden prąd wody, wynieśli nadpalone elementy wyposażenia i dokonali pomiarów.

O 7:33 strażacy w Cieszynie na ulicy Wojska Polskiego usunęli sople, zwisające z budynku szkoły.

O 9:32 w Istebnej (przysiółek Andziałówka) doszło do zderzenia dwóch samochodów. Nikt z uczestników zdarzenia nie wymagał hospitalizacji. Strażacy usunęli wycieki, przesunęli pojazdy na pobocze i uprzątnęli jezdnię.

O 9:41 strażacy interweniowali w Cieszynie na ulicy Garncarskiej – kobieta poślizgnęła się na przejściu dla pieszych. Ze względu na długi czas oczekiwania na karetkę pogotowia na miejsce zadysponowano strażaków. Kobiecie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Do szpitala została przewieziona policyjnym radiowozem, strażacy przenieśli ją z pojazdu na SOR – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 11:59 strażacy dowieźli w Cieszynie pacjenta na szczepienie.

O 12:41 ratownicy sprawdzili zbiornik retencyjny w Wiśle.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-18 12:36:52
MistrzDzizas: Brawo
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: