Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Niedziela i poniedziałek (3 i 4 stycznia 2021) to kolejne interwencje strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy w tym czasie interweniowali m.in. w związku ze zdarzeniami na drogach, czy uczestniczyli w poszukiwaniach osoby zaginionej.

Pierwsza niedzielna (3.01) interwencja miała miejsce o 15:31 w Zaborzu na ulicy Darwina. Strażacy zostali wezwani do zerwanego przewodu TP, który leżał na drodze. Ratownicy zabezpieczyli przewód i poinformowali firmę telekomunikacyjną o konieczności usunięcia usterki.

O 20:40 ratownicy zostali zadysponowani do poszukiwań osoby zaginionej w Jaworzynce – po przybyciu do punktu koncentracji, który wyznaczony został na parkingu przy OSP Jaworzynka Centrum, rozpoczęto działania. W trakcie podziału terenu i ustalaniu rysopisu zaginionej stanowisko kierowania otrzymało informację, że poszukiwana 13-latka została znaleziona przez ojca i przebywa pod opieką rodziców. Działania zakończono – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 22:07 ratownicy interweniowali w Cieszynie przy ulicy Frysztackiej, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem w korytarzu budynku wielorodzinnego znajdowała się duża ilość dymu. Okazało się, że zadymienie jest spowodowane przez pożar śmieci w piwnicy. Strażacy ugasili ogień, oddymili pomieszczenia w budynku i sprawdzili całość pod kątem obecności tlenku węgla oraz kamerą termowizyjną.

O 23:15 strażacy interweniowali w Cieszynie na ulicy Bucewicza. Działania miały związek z awaryjnym otwarciem mieszkania. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, drzwi do mieszkania były już otwarte, a na podłodze domu siedział mężczyzna, który niewyraźnie mówił. Został przekazany pod opiekę Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Kolejna interwencja miała miejsce już w poniedziałek (4.01) w Ogrodzonej na ulicy Wiedeńskiej. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów osobowych, w wyniku stłuczki zablokowany był 1 pas w kierunku Skoczowa. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z uczestników wypadku, który uskarżał się na ból w klatce piersiowej, a następnie zneutralizowali wycieki, odłączyli instalację elektryczną w pojazdach, uprzątnęli jezdnię i przepchnęli jeden z pojazdów w bezpieczne miejsce.

Ostatnia z poniedziałkowych interwencji to neutralizacja plamy oleju na zjedzie z S52 na wysokości Skoczowa. Strażacy usunęli zagrożenie o 10:14. 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: