Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Śląskie chwali się szpitalami

W czasie pandemii w województwie śląskim powstała ciekawa publikacja - przewodnik po śląskich placówkach medycznych. Wydała go Śląska Organizacja Turystyczna.

Stawiamy na turystykę zdrowotną, uzdrowiskową i relaksacyjną – stwierdza Śląska Organizacja Turystyczna. Dlatego też pod koniec 2020 roku Śląska Organizacja Turystyczna opracowała nowy przewodnik po regionie „Śląskie. Po zdrowie”, ukazujący miejsca i możliwości regionu służące poprawie zdrowia.

Wydawnictwo pokazuje województwo śląskie z perspektywy szpitali, klinik i miejsc, gdzie można wracać do zdrowia i się rehabilitować. - Publikacja „Śląskie. Po zdrowie” pokazuje region pod kątem jego zasobów służących poprawie zdrowia, zachęca do prozdrowotnej aktywności, wykorzystując zasoby zarówno w postaci rozwiniętej bazy medycznej, jak i naturalne walory krajobrazowe i kulturowe regionu. W ten sposób podpowiadamy mieszkańcom i turystom do nas przyjeżdżającym, jaką ofertę nakierowaną na prozdrowotne formy wypoczynku posiada nasz region – mówi Adam Wawoczny, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej – Mogę podkreślić, z całą pewnością, że siłą i wizytówką województwa śląskiego jest medycyna. Leczenie obejmuje tu pełen zakres specjalizacji, co ma swoje odzwierciedlenie w rankingach najlepszych polskich szpitali. Dodatkowo bogata baza lecznictwa uzdrowiskowego i turystyczne atrakcje, czynią z naszego regionu wspaniałe miejsce dla pacjentów i ich rodzin – dodaje.

Ponadto Śląska Organizacja Turystyczna przygotowała również dedykowaną stronę internetową – www.pozdrowie.slaskie.travel. W wydawnictwie znalazły się również placówki zdrowia z naszego regionu.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: