Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Niedziela i poniedziałek (18 i 19 października 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. W tym czasie ratownicy interweniowali m.in. w związku z pożarem sadzy w kominie, czy interweniowali w związku z fałszywymi alarmami.

 

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w niedzielę (18.10.2020) w Ustroniu przy ulicy Kuźniczej. Strażacy zostali wezwani do pomocy sarnie, która wpadła do rzeki i nie była w stanie samodzielnie wyjść – zwierzę zostało wydobyte. Świadkowie twierdzili, że sarna tuż przed przybyciem na miejsce zastępów jeszcze żyła, w związku z czym podjęto działania, polegające na odratowaniu sarny. Niestety, bezskutecznie – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 19:00 ratownicy interweniowali w Brennej na ulicy Armii Krajowej. Doszło tam do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym. Ratownicy wypompowali wodę.

O 23:55 strażacy interweniowali w Bażanowicach na ulicy Cieszyńskiej, gdzie w jednej z fabryk uruchomiła się czujka. Na szczęście był to alarm fałszywy.

Kolejna interwencja miała miejsce już w poniedziałek (19.10.2020). Był to kolejny fałszywy alarm, tym razem w sklepie przy ulicy Stawowej w Cieszynie.

O 13:22 ratownicy pojawili się w Istebnej, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał, ratownicy ugasili ogień i sprawdzili budynek pod kątem obecności gazów pożarowych.

O 13:43 strażacy pojawili się w Wiśle na ulicy Jasnej, gdzie usunęli gniazdo os.

Ostatnia z poniedziałkowych interwencji to działania w Koniakowie, gdzie zastępy OSP usunęły wyciek, który powstał w wyniku uszkodzenia samochodu. 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: