Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałek i wtorek (28 i 29 września 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. Ratownicy w tym czasie interweniowali m.in. w związku z pożarem sadzy w przewodzie kominowym i weryfikowali fałszywe alarmy.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w poniedziałek (28.09) w Zarzeczu na ulicy Darwina. Ratownicy zneutralizowali tam plamę oleju.

O 11:45 zastępy udały się do Jaworzynki, gdzie wpłynął alarm, dotyczący problemów z samochodem. Na miejscu okazało się, że to alarm fałszywy, a system, mający wezwać pomoc zadziałał wadliwie.

Interwencja o 20:30 to kolejny fałszywy alarm, tym razem w Zagroniu w Istebnej.

O 23:03 ratownicy udali się do Koniakowa, gdzie doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym – na miejscu wygaszono ogień w piecu i ugaszono sadzę. Następnie komin został wyczyszczony, a sadza wyniesiona. Po wszystkim przewietrzono pomieszczenia i dokonano pomiarów. Nie stwierdzono zagrożenia – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnego zdarzenia doszło już we wtorek (29.09) w Pogórzu. Uruchomiła się czujka w Domu Pomocy Społecznej. Alarm okazał się fałszywy, czujka została wzbudzona przez jednego z pensjonariuszy bez powodu.

O 13:08 ratownicy pojawili się w Cieszynie na ulicy Olszaka, gdzie pomogli Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie pacjenta. 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: