Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: poseł interweniuje w sprawie browaru

Przemysław Koperski wystosował pismo do wicepremierów Jacka Sasina i Piotra Glińskiego dotyczące przyszłości Browaru Zamkowego w Cieszynie.

- Czy rozważana jest możliwość znacjonalizowania Browaru Zamkowego w Cieszynie, tak jak miało to miejsce w 1920 roku lub wykupu przez spółki podległe Ministerstwu Aktywów Państwowych np. w PKN Orlen? - pisze poseł Lewicy.

To nie jedyne pytania, jakie zadaje wicepremierom Koperski. Polityk zastanawia się też, między  innymi, czy cieszyński browar mogłyby przejąć np. Lasy Państwowe (tak było przed II Wojną Światową), albo na jakie wsparcie może liczyć Grupa Żywiec w kwestii poszukiwania inwestora.

Z pełną treścią interpelacji, którą podpisali wszyscy parlamentarzyści wybrani w naszym okręgu wyborczym, można się zapoznać poniżej:

Warto przypomnieć, że chęć przejęcia browaru wyraził Marek Jakubiak - przedsiębiorca branży piwnej i kandydat w ostatnich wyborach prezydenckich. Pisaliśmy o tym tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-09-29 17:02:38
tom lem: ... jak lewica zabiera się za nacjonalizację, to z tego samo dobro wyniknie ;-)
2020-09-29 20:46:31
Wiederholec: Pluć na rząd, oskarżać o rozdawnictwo to najlepiej potrafią nasi lokalni lewicowi samorządowcy i politycy, ale jak trwoga to Morawiecki ratuj. Poza tym to nasza "wybitna" Burmistrz nie chce tu obcych tylko regionalnych inwestorów.
2020-09-29 21:21:36
A.K: Marek Jakubiak wyraził cheć zakupu od grupy Żywiec.... Kogo on robi w ciu#la? Pytanie zasadnicze, nie zna ceny, a chce kupić....bardzo ciekawe.
2020-09-29 22:06:59
tom lem: ... A.K: Ty jakbyś znał cenę, z pewnością byś kupił ;-)
2020-09-29 22:10:11
A.K: tom lem Chyba podstawą handlu jest pierwsze znać cenę, a potem deklarować chęć kupna.....czy w odwrotnej kolejności to idzie?
2020-09-29 22:27:33
tom lem: ... i tak Cię nie stać na Browar, chyba że na browarka, po co Ci to wiedzieć, jeszcze kaca dostaniesz ;-) podpisz list do Grupy Żywiec, razem z Burmistrą Cieszyna.
2020-09-29 22:51:10
Srandek: Szukamy inwestora https://youtu.be/TNN4rs0QpNQ
2020-09-30 15:10:25
donekT: Panie Pośle, doskonale pamiętamy ostatni czas rządów lewicy (tradycyjnie pojmowanej, a nie skrajnej lewicy) w Polsce, był to okres, kiedy Kościół w całej dotychczasowej historii III RP miał się niewątpliwie najlepiej, a Prezydent Kwaśniewski przepraszał za zbrodnię, której jako naród nie popełniliśmy. W końcu rząd SLD utkwił w pamięci nie tylko jako najbardziej prokościelny spośród dotychczasowych, również ten najbardziej LIBERALNY. Zlikwidowany został jeden z progów podatkowych, wszelkich wróżów, wróżki i magów uznano za zawód, pozwolono im się opodatkować. Prywatyzowano pozostałe jeszcze przy państwie przedsiębiorstwa i sektory gospodarki, nawet w większym tempie, niż za czasów poprzedników. Jednym z największych sukcesów Leszka Millera i jego rządu był rozkwit polskiego gorzelnictwa, chociażby przez obniżenie akcyzy, oczywiście pod potrzeby późniejszej prywatyzacji. Zdaje się, iż do tej pory był to jedyny przypadek w dziejach, kiedy to sąsiedzi zza wschodniej granicy zaopatrywali się w wódkę w Polsce, wbrew dotychczasowej i późniejszej praktyce. Na doprowadzeniu polskiego gorzelnictwa do rozkwitu, pod potrzeby wywindowania ceny dla późniejszej prywatyzacji naciął się, chociażby Janusz Palikot. Stąd ta znana powszechnie antypatia Leszek Miller versus Janusz Palikot, zauważalna w sejmowych kuluarach, nawet znajdujące swe ujście na sejmowej mównicy. Warto powspominać // https://www.youtube.com/watch?v=_jzlwoe560s //.
2020-09-30 15:13:21
donekT: W końcu na polityce rządów SLD zawiodły się nie tylko osoby pokroju Janusza Palikota, nacięte na prowadzonym sposobie prywatyzacji, również ówczesne ruchy feministyczne i LGBTQIA+. Sztucznie wykreowana, również przy współudziale A. Michnika afera Rywina urzeczywistniła mokry sen tak nazywanego obozu solidarnościowego. Tuż po akcesji Polski do UE upadł rząd Leszka Millera, a gabinet Marka Belki (rząd fachowców), stanowił łabędzi śpiew rządów tak nazywanego obozu postkomunistycznego w Polsce. Od 2005 władzę przejął obóz solidarnościowy i w swej polsko-polskiej wojence utrzymuje się przy władzy do dziś.
2020-09-30 15:13:58
donekT: W końcu na polityce rządów SLD zawiodły się nie tylko osoby pokroju Janusza Palikota, nacięte na prowadzonym sposobie prywatyzacji, również ówczesne ruchy feministyczne i LGBTQIA+. Sztucznie wykreowana, również przy współudziale A. Michnika afera Rywina urzeczywistniła mokry sen tak nazywanego obozu solidarnościowego. Tuż po akcesji Polski do UE upadł rząd Leszka Millera, a gabinet Marka Belki (rząd fachowców), stanowił łabędzi śpiew rządów tak nazywanego obozu postkomunistycznego w Polsce. Od 2005 władzę przejął obóz solidarnościowy i w swej polsko-polskiej wojence utrzymuje się przy władzy do dziś.
2020-09-30 15:15:35
donekT: Tak nazywany obóz postkomunistyczny w historii III RP przeszedł całą ewolucję, począwszy od odrzucenia marksistowsko-leninowskich prawideł, przez socjalizm, socjaldemokrację aż do socjalliberalizmu. Bazując na narracji socjalliberalnej, SLD znalazł się poza sejmem a postulaty tak nazywanej "nowej lewicy", w rzeczywistości "skrajnej lewicy" są nieprzetrawiane przez tak nazywany postkomunistyczny elektorat w Polsce, który w głównym swym nurcie pozostaje głęboko konserwatywny, stąd mu bliżej do PiS, a tym bardziej liberalnym do PO.
2020-09-30 15:17:07
donekT: Panie Pośle, obawiam się, że pomysł nacjonalizacji zakładu (choć jak najbardziej lewicowy), kłóci się dotychczasową praktyką Pana formacji. Co więcej, można podejrzewać, iż został przedstawiony instrumentalnie, taktycznie, w związku z chęcią przejęcia przez osobę wyrażającą nieco inny światopogląd i udzielającą się w krajowej polityce.
2020-09-30 17:52:23
: postkomunistyczny obóz to masz w domu na wiślickim kopcu
2020-09-30 20:05:45
censor: Z hejtem niewątpliwie związane jest stosowanie tak nazywanej „mowy nienawiści”, dotyczy publicznych deklaracji, których celem jest wzbudzanie nienawiści i gwałtownych reakcji, Mowa nienawiści obejmuje pięć kategorii: 2) JĘZYK SZYFRÓW, wyrażający się w używaniu wstydliwych odniesień historycznych np. esbecy, potomkowie szmalcowników, przestępców;
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: