Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałkowe popołudnie i wtorek (17-18.08) były dla strażaków z powiatu cieszyńskiego stosunkowo spokojne, ratownicy jednak i tak odnotowali kilka interwencji. Działania polegały m.in. na neutralizacji wycieków, czy usuwaniu skutków deszczu.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w poniedziałek (17.08) o 20:57 w Pierśćcu na ulic Skoczowskiej. Ratownicy usunęli gniazdo owadów błonkoskrzydłych.

Kolejna interwencja to dowóz wody do celów sanitarnych. O 21:29 strażacy dostarczyli zbiornik do obiektu w Górkach Małych.

O 21:36 strażacy pojawili się w Wiśle na ulicy Przylesie – interwencja miała związek ze złym stanem technicznym pustostanu. Miejsce zostało otaśmowane, a mieszkańcy okolicznych posesji zostali poinformowani o zakazie wstępu do budynku i o zagrożeniu, z jakim się to może wiązać – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejna interwencja miała miejsce już we wtorek (18.08) o 3:42 w Kończycach Małych. Ratownicy zneutralizowali plamę oleju na ulicy Matejki.

O 10:35 ratownicy znów zostali wezwani do plamy oleju. Tym razem na Drodze Wojewódzkiej w Wiśle Malince.

O 13:31 w Wiśle na ulicy Górnośląskiej uruchomiła się czujka w domu seniora. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Ostatnia z interwencji to działania z 14:22. Ratownicy udali się do Skoczowa, gdzie w rejonie ulicy Góreckiej w potoku Bajerki doszło do spiętrzenia wody w wyniku nagromadzenia się gałęzi. Strażacy usunęli zator.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: