Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Niedziela i poniedziałek (12 i 13 lipca 2020) to kolejne pracowite dni dla strażaków z powiatu cieszyńskiego. W tym czasie poza standardowym dowozem żywności do osób objętych kwarantanną interweniowali m.in. w związku z wypadkiem motocyklisty, czy skutkami intensywnych opadów deszczu.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w niedzielę (12.07) w Skoczowie na ulicy Sportowej. O 9:50 do strażaków wpłynął alarm z monitoringu pożarowego. Na szczęście był to alarm fałszywy.

O 12:24 w Ustroniu na Równicy doszło do pożaru samochodu osobowego. Ratownicy ugasili ogień, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

O 12:49 strażacy udali się do Kończyc Wielkich na ulicę brzozową, gdzie pocięli i uprzątnęli powalone drzewo.

Kolejna interwencja miała miejsce w Dębowcu. Na ulicy Szkolnej o 17:50 ratownicy wypompowali wodę z piwnicy budynku mieszkalnego.

O 20:14 ratownicy interweniowali w Zebrzydowicach na ulicy Chabrowej w związku z zalaniem studni z wodą pitną.

Ostatnia tego dnia interwencja miała miejsce o 21:23 w Pierśćcu na ulicy Landeckiej – doszło do zderzenia motocyklisty z sarną. Motocykliście udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Został zabrany do szpitala. Na miejscu zneutralizowano wycieki – wyjaśnił st. kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej PSP.

Kolejna interwencja miała miejsce już w poniedziałek (13.07). O 9:08 w Chybiu na ulicy Leśnej ratownicy usunęli gniazdo owadów błonkoskrzydłych.

O 12:08 podobna interwencja miała miejsce w Cieszynie na ulicy Trzanowskiego, tam również usunięto gniazdo os, które postanowiły zadomowić się w okolicy przedszkola.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: