Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Środa i czwartek (26 i 27 lutego 2020) były w powiecie cieszyńskim stosunkowo spokojne, chociaż strażacy i tak odnotowali kilka interwencji. Działania polegały m.in. na gaszeniu sadzy w kominie, uwolnieniu sarny z ogrodzenia, czy udzieleniu pomocy mężczyźnie, który zasłabł.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w środę (26.02.2020) w Cieszynie na ulicy Zamkowej. Strażacy zostali wezwani do mężczyzny, który zgodnie z treścią zgłoszenia miał zasłabnąć. Na miejscu okazało się że mężczyzna jest przytomny, jednak skarży się na drgawki i ból lewej nogi. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali pod opiekę przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w czwartek (27.02.2020) w Kaczycach. Strażacy otrzymali wezwanie do pożaru sadzy w kominie. Na miejscu podjęto standardowe działania, czyli ugaszenie ognia, wyczyszczenie komina, wyniesienie sadzy i sprawdzenie budynku kamerą termowizyjną i czujnikiem tlenku węgla.

O 8:58 ratownicy pojawili się w Ustroniu na ulicy Grabowej, gdzie sarna utknęła w ogrodzeniu. Po uwolnieniu zwierzęcia wypuszczono go do lasu.

Do nietypowej interwencji doszło o 12:09 w Skoczowie na ulicy Osiedlowej – po przybyciu na miejsce strażacy ustalili, że kobieta wyrzuciła przez okno mieszkania, znajdującego się budynku wielorodzinnym na czwartym piętrze, woreczek z pieniędzmi, który spadając, zaczepił się na koronie drzewa i wisiał na wysokości około 3 metrów. Ratownicy zdjęli woreczek i oddali właścicielce – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa. Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Ostatnim ze zdarzeń było usunięcie plamy oleju, która znajdowała się w Wiśle na ulicy Ustrońskiej.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-28 07:18:45
utopiec: Co w czasie pożaru sadzy robił kominiarz?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: