Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Niedziela i poniedziałek (19 i 20 stycznia 2020) były w powiecie cieszyńskim, jeżeli chodzi o interwencje strażackie, w miarę spokojne. W tym czasie strażacy interweniowali łącznie cztery razy – zdarzenia dotyczyły pomocy w transporcie do karetki, neutralizacji plany oleju, zdarzenia drogowego i pożaru komory silnika.

Do pierwszego z niech doszło w niedzielę (19.01.2020) w Skoczowie na ulicy Cieszyńskiej – po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się komora silnika w samochodzie osobowym. Podróżujący autem znajdowali się poza pojazdem i nie wymagali pomocy medycznej. Strażacy podali proszek gaśniczy i jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia. Odłączono również akumulator i zakręcono zawór instalacji gazowej – relacjonuje st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 13:56 strażacy interweniowali w Kostkowicach na ulicy Dębowieckiej. Krótko przed 14 samochód osobowy wypadł tam z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca został przebadany przez Zespół Ratownictwa Medycznego, nie wymagał hospitalizacji. Strażacy odłączyli akumulator, a patrol policji zabrał kierowcę na badania. Nie doszło do wycieku płynów, a samochód znajdował się poza drogą, nie stwarzając zagrożenia, ratownicy przekazali więc miejsce policji.

Do kolejnego zdarzenia doszło w poniedziałek (20.01.2020). Strażacy udali się do Wisły, gdzie na ulicy Nowa udzielili pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie do karetki osoby z niedowładem nóg.

Ostatnie z opisywanych zdarzeń to interwencja z 11:25. Strażacy pojawili się w Wiśle na ulicy Głębce, gdzie na jezdni znajdowała się plama oleju. Wyciek o łącznej długości 7 kilometrów ciągnął się DW941 aż do Istebnej. Przy neutralizacji plamy działało 5 zastępów strażaków, w tym miejscowe jednostki OSP.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-21 08:27:11
krzysztofmn: ...a tymczasem tak interweniują Naczelny P o d p a l a c z i Pierwszy S i k a w k o w y PiS: " Alicja Omięcka miesiąc po dymisji z funkcji prezesa operatora Stadionu Narodowego została prezesem jednej ze spółek grupy Energa. Według nieoficjalnych informacji za dymisją stał niezadowolony ze stanu murawy premier Mateusz M o r a w i e c k i, zaś na politykę kadrową w Enerdze nieformalny wpływ mają mieć prezes Orlenu Daniel O b a j t e k i jego dawni współpracownicy."
2020-01-21 08:45:08
krzysztofmn: [nie chcecie wiedzieć ile się zarabia na tej partyjnej karuzeli]
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: