Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pocztówka z Hażlacha

Wyjeżdżając na wakacje, często wysyłamy rodzinie i przyjaciołom pocztówki. Tradycja utrzymuje się, mimo możliwości wysyłania zdjęć i wiadomości za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Zgodnie z zapowiedzią wójta gminy Hażlach, już wkrótce pojawią się pocztówki właśnie z tej gminy. W dodatku dostępne będą bezpłatnie.

Gmina miała już kilka wydanych widokówek na przestrzeni lat, aktualnie jednak żadna z nich nie jest dostępna. Grzegorz Sikorski – Wójt Gminy Hażlach postanowił, by znowu pojawiły się  w przestrzeni publicznej. W mediach społecznościowych poinformował o pozyskaniu grantu w ramach projektu transgranicznego, dzięki któremu wydanie pocztówek zostanie sfinansowane. Wójt zachęca mieszkańców do nadsyłania swoich propozycji na to, co na pocztówkach powinno się znaleźć.

- Na przestrzeni wielu lat nasze miejscowości doczekały się już swoich widokówek. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Dlatego myślę, że warto wrócić do tej idei i na nowo opracować pocztówkę z Gminy Hażlach – pochwalmy się swoją miejscowością. Naszą akcję uda się sfinansować ze środków, które pozyskałem w ramach projektu transgranicznego: „Dziedzictwo, które łączy ponad granicami / Dědictví, které spojuje přes hranici”. Czekam na Wasze propozycje odnośnie tego, co powinno się znaleźć na naszej widokówce – informuje Sikorski w mediach społecznościowych. Aktualnie zdjęcia można dodawać w komentarzach pod postem wójta – link tutaj.

Pocztówki, gdy już zostaną wydane, będą dostępne nieodpłatnie w Gminnym Ośrodku Kultury, Bibliotece, Gminnym Centrum Informacji i Urzędzie Gminy Hażlach - Ma to być forma promocji gminy Hażlach. Chcemy pokazać, że mamy coraz więcej atrakcyjnych miejsc, z których możemy być dumni – wyjaśnia Sikorski.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: