Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Niedziela i poniedziałek (29 i 30 grudnia 2019 roku) to kilka interwencji strażaków z jednostek na terenie powiatu cieszyńskiego. Ratownicy interweniowali m.in. w związku z pożarami sadzy w kominie i zdarzeniami na drogach.

Do pierwszego doszło w niedzielę (29.12.2019) w Istebnej. W jednym z lokalnych pensjonatów w pokoju był wyraźnie wyczuwalny zapach dymu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że zapach dymu wyczuwalny jest również na zewnątrz. Po sprawdzeniu pomieszczeń czujnikiem tlenku węgla stwierdzono, że nie ma zagrożenia. Zapach dymu pojawił się prawdopodobnie w wyniku niskiego ciśnienia atmosferycznego, które sprzyja pojawianiu się smogu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o 16:50 w Wiśle na ulicy Kobyla. Strażacy interweniowali w związku z samochodem, który zatrzymał się na stromym poboczu, a następnie zsunął się, zatrzymując na drzewie. Strażacy na miejscu usunęli korzenie drzewa o które zahaczył samochód, następnie na miejscu pojawił się ciągnik leśny, który wciągnął samochód na drogę.

Następna interwencja miała miejsce już w poniedziałek (20.12.019) o 4:14. Strażacy interweniowali w Ustroniu na ulicy 3 Maja. Doszło tam do pożaru obudowy na transformatorze. Ratownicy ugasili żarzącą się obudowę przekładnika elektrycznego. Na miejscu pojawiło się również pogotowie energetyczne.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o 7:50 w Brennej. Doszło tam do pożaru sadzy w kominie – na miejscu pracowały 4 zastępy - 17 osób. Interwencja była utrudniona ze względu na problem z dojazdem. Utwardzona droga była ośnieżona, samochody terenowe z łańcuchami zatrzymały się ok. 500 metrów od posesji – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Ratownicy na miejscu ustalili, że pali się ściana pomiędzy kominkiem a zewnętrznym kominem. Ogień został przygaszony przez mieszkańców. Strażacy dokładnie przeleli ścianę wodą, a następnie sprawdzono budynek kamerą termowizyjną i czujnikiem tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia.

Do ostatniego zdarzenia doszło o 19:15 w Zebrzydowicach na ulicy Srebrnej. Tam również doszło do pożaru. Paliła się sadza w kominie budynku mieszkalnego. Strażacy wygasili w piecu i ugaszono pożar przy użyciu gaśnicy proszkowej. Następnie przewód kominowy został wyczyszczony. Po sprawdzeniu budynku pod kątem obecności tlenku węgla interwencja została zakończona.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: