Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałek i wtorek (2 i 3 grudnia 2019) to sporo interwencji strażaków z powiatu cieszyńskiego. Na szczęście część z nich okazało się fałszywymi alarmami, jednak kilka zgłoszeń wymagało podjęcia natychmiastowych działań. W tym czasie ratownicy interweniowali m.in. w związku z pożarem sadzy w kominie, kolizją na drodze, czy też podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w poniedziałek (02.12.2019) o 16:35. W Harbutowicach na ulicy Śląskiej doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Na miejscu pracował również Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał trzech uczestników kolizji. Na szczęście w żadnym z przypadków nie było konieczności przewiezienia poszkodowanego do szpitala. Samochody zajmowały jeden pas ruchu, w związku z czym droga była częściowo przejezdna. Strażacy na miejscu odłączyli instalację elektryczną w pojazdach, kierowali ruchem i posprzątali jezdnię.

Kolejna interwencja to kolejne zdarzenie w Harbutowicach. O 23:42 strażacy udali się na ulicę Marmurową, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem, miało dojść do pożaru śmieci, znajdujących się obok pieca kaflowego. Śmieci faktycznie się zajęły, jednak ogień został ugaszony jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków. Budynek został sprawdzony pod kątem obecności tlenku węgla, nie stwierdzono zagrożenia.

Do kolejnej interwencji doszło już we wtorek (03.12.2019). O 6:41 strażacy udali się do Chybia na ulicę Jagodową, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie - Ogień został ugaszony przy zastosowaniu gaśnicy proszkowej. Strażacy wyczyścili komin i sprawdzili budynek kamerą termowizyjną. Przed zakończeniem interwencji sprawdzono jeszcze pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Ostatnie z opisywanych zdarzeń to interwencje z godziny 6:44. W Brennej na ulicy Drożyska w łazience zasłabła młoda kobieta. Na miejsce wezwano strażaków, w celu sprawdzenia pomieszczeń pod kątem obecności tlenku węgla. Ostatecznie nie stwierdzono obecności czadu w mieszkaniu, poszkodowana została przewieziona do szpitala na obserwację.

Oprócz opisywanych interwencji strażacy podjęli również interwencję w Goleszowie na ulicy Zakładowej – o tej sprawie pisaliśmy w osobnym tekście, link tutaj.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-04 06:59:37
krzysztofmn: to jest dobry numer: ✍ PiS chwali się sukcesami polskich gimnazjalistów - polskie piętnastolatki na europejskim podium i w światowej czołówce edukacyjnych badań PISA! Wg karykatury ministra edukacji Piontkowskiego to zasługa "lepszej podstawy programowej" - ale badani uczyli się wg p o p r z e d n i e j. Minister chwali się "polskim systemem edukacji" - ale to właśnie PiS go z n i s z c z y ł. Skrócił edukację ogólną o rok, zamknął gimnazja, które dały tak wspaniałą poprawę polskich wyników ✍
2019-12-04 10:49:45
utopiec: Krzysiu@ Znowu nie na temat. Chyba nie czytasz komentarzy tylko piszesz byle co, byle gdzie, byle tylko zaistnieć. Taka mała porada. Najpierw przeczytaj o czym jest artykuł a dopiero potem skomentuj.
2019-12-04 12:54:19
krzysztofmn: łoś nie łoś, dobrze, że czyta - bóg zapłać i z panem bogiem
2019-12-04 13:29:29
utopiec: Dej Panie Boże. Czytam nie czytam ale wiem o co biega. W przeciwieństwie do dyżurnego krzysia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: