Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałek i wtorek (14 i 15 października 2019) były w powiecie cieszyńskim stosunkowo spokojne, jednak strażacy i tak interweniowali każdego dnia kilkukrotnie. Zdarzenia dotyczyły głównie zdarzeń na drogach.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w poniedziałek (14.10.2019) w Ustroniu. Na ulicy Cieszyńskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Po czynnościach policji strażacy udrożnili drogę.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Brennej na ulicy Zielonej. O 12:54 samochód osobowy stoczył się ze skarpy – samochód osobowy stoczył się ze skarpy, prawdopodobnie w wyniku parkowania. Jedna osoba została poszkodowana, udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Została przetransportowana do karetki pogotowia i przewieziona do szpitala. Na miejscu pracowała również policja – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O 17:59 w Pierśćcu na ulicy Łącznej strażacy interweniowali w związku z wypalaniem suchych gałęzi.

Ostatnia z poniedziałkowych interwencji to usuwanie gniazda szerszeni. Zastępy pracowały od 17:59 w Pruchnej na ulicy Kwiatowej.

Do kolejnego zdarzenia doszło już we wtorek (15.10.2019). O 8:26 w Dzięgielowie na ulicy Cieszyńskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, przetransportowano ją do szpitala. Po zakończeniu pracy policji strażacy zneutralizowali wycieki, uprzątnęli jednię i przesunęli pojazdy na pobocze.

Kolejna interwencja miała miejsce o 9:34 w Łączce na ulicy Akacjowej. Zgłoszenie dotyczyło wyczuwalnego zapachu gazu. Po przybyciu na miejsce potwierdzono, że faktycznie przy drodze dojazdowej do posesji ulatnia się gaz. Przyczyną okazało się uszkodzenie gazociągu, na który najechał samochód ciężarowy. Strażacy zabezpieczyli teren, dokonali pomiarów i przekazali teren pogotowiu gazowemu.

O 10:22 strażacy pracowali na ulicy Katowickiej w Cieszynie, gdzie zneutralizowali plamę oleju, znajdującą się na jezdni.

W Istebnej na ulicy Tartak zastępy pojawiły się o 10:59. Doszło tam do zderzenia trzech samochód osobowych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Strażacy zepchnęli samochody na pobocze i zneutralizowali wycieki.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: