Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Wtorek i środa (8 i 9 października 2019 roku) to kilka interwencji strażaków z powiatu cieszyńskiego. Na szczęście w żadnym ze zdarzeń nikt nie ucierpiał. Większość działań podjętych przez ratowników, to usuwanie skutków zdarzeń drogowych.

Do pierwszego doszło we wtorek (08.10.2019) w Ustroniu. Ratownicy o 15:51 interweniowali na ulicy Błaszczaka, gdzie usuwali gniazdo owadów błonkoskrzydłych.

Kolejna interwencja miała miejsce w Strumieniu na ulicy Kościelnej. Doszło tam do zadymienia w jednym z budynków. Ratownicy pojawili się na miejscu ok. 17:30 i zabezpieczyli miejsce działań. Mieszkańcy kamienicy sami ewakuowali się budynku w oczekiwaniu na pomoc. Po dokonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla okazało się, że największe stężenie stwierdzono na klatce schodowej, wynosiło 70 ppm. Przyczyną zadymienia okazała się nieszczelność przewodu kominowego na wysokości skrzynki z bezpiecznikami. Właściciel budynku wygasił w piecu. Pomieszczenia przewietrzono i ponownie dokonano pomiarów. Tym razem nie stwierdzono zagrożenia.

Ostatnia z wtorkowych interwencji miała miejsce w Cieszynie na ulicy Solnej. O 19:28 strażacy usuwali tam plamę substancji ropopochodnej, o powierzchni ok. 10m2.

Kolejna interwencja miała miejsce już w środę (09.10.2019). Zastępy o 7:11 udały się na ulicę Katowicką w Ustroniu, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – zgłoszenie dotyczyło wypadku, jednak zdarzenie ostatecznie zostało zakwalifikowane, jako kolizja dwóch pojazdów osobowych, którymi łącznie podróżowały dwie osoby. Początkowo żaden z kierowców nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Droga w kierunku Wisły była nieprzejezdna, następnie wprowadzono ruch wahadłowy. Po chwili jeden z kierowców zaczął uskarżać się na ból głowy. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego został przebadany, nie było konieczności przewiezienia go do szpitala. Działania na miejscu polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach, usunięciu wycieków i posprzątaniu jezdni – relacjonował st. Kpt. Michał Pokrzywa, oficer prasowy cieszyńskiej PSP.

O 11:21 zastępy pojawiły się w Cieszynie na ulicy Zamkowej. Strażacy usuwali plamę oleju.

W Koniakowie na ulicy Matyska doszło do zderzenia dwóch samochodów. Strażacy na miejscu pojawili się około południa. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ratownicy uprzątnęli jezdnię i zneutralizowali plamę oleju.

 13:42 zastępy wyruszyły na ulicę Sztwiertni w Ustroniu, gdzie doszło do zerwania włazu na jednym z dachów.

Ostatnia z interwencji to zdarzenia z Ustronia. Na ulicy Grażyńskiego doszło do potrącenia pieszego.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: