Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałkowy wieczór i wtorek (16 i 17 września 2019 roku), to kolejne stosunkowo spokojne dni w powiecie cieszyńskim. Strażacy byli jednak wzywani kilkukrotnie, interweniowali między innymi przy usuwaniu skutków zdarzeń drogowych, czy w przypadku zagrożeń na posesjach.

Pierwsze z opisywanych zdarzeń miło miejsce w poniedziałek (16.09.2019) w Skoczowie. O godzinie 16:10 zastępy pojawiły się na ulicy Wiejskiej, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego. Osoba poszkodowana została przebadana, jej stan nie wymagał hospitalizacji. Strażacy na miejscu odłączyli instalację elektryczną w pojazdach i uprzątnęli z drogi elementy karoserii.

Kolejne zdarzenie miał miejsce w Bażanowicach. O 16:19 strażacy pojawiły się na ulicy Skotnia, gdzie doszło do wypadku na posesji – belka betonowa oderwała się od stropu i uderzyła kobietę. Udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, po przybyciu na miejscu Zespołu Ratownictwa Medycznego okazało się, że nie wymaga hospitalizacji. Okazało, że połowa budynku gospodarczego, w którym doszło do wypadku, jest w bardzo złym stanie technicznym. Po przybyciu na miejsce Inspektora Nadzoru Budowlanego podjęto decyzję o zabezpieczeniu budynku w taki sposób, aby uniemożliwić wejście do środka. Drzwi zabito deskami, a teren ogrodzono taśmą – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do kolejnego zdarzenia doszło o 17:52 w Górkach Wielkich. Strażacy interweniowali w związku z gniazdem owadów błonkoskrzydłych.

O 22:07 w Cieszynie na ulicy Wyższa Brama doszło do pożaru komory silnika w samochodzie osobowym. Właściciel przygasił ogień przy użyciu gaśnicy proszkowej. Strażacy podali jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia.

Do kolejnego zdarzenia doszło już we wtorek (17.09.2019). W Skoczowie na ulicy Sportowej uruchomiła się czujka przeciwpożarowa. Na miejscu okazało się, że jest to alarm fałszywy.

O 9:30 w Ustroniu na Katowickiej doszło do zderzenia trzech samochodów. W wypadku brały udział dwie osobówki i samochód dostawczy. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, zneutralizowali wycieki i po czynnościach policji usunęli pojazdy na pobocze.

Do ostatniego ze zdarzeń doszło o 10:29 w Drogomyślu na ulicy Krętej. Na drodze leżał złamany konar drzewa. Strażacy usunęli zagrożenie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: