Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Strażacy jak zwykle w weekend odnotowali kilkanaście interwencji. Działania od soboty do poniedziałku (11-13.05.2019) polegały m.in. na interwencjach w mieszkaniach, sprawdzaniu fałszywych alarmów, wezwaniu do gniazda dzikich pszczół, czy usunięciu drzewa z drogi.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w sobotę (11.05.2019) o godzinie 1:51 w nocy. 2 zastępy JRG w Ustroniu pojawiły się w Wiśle na ulicy Wyzwolenia. Na prośbę policji otwarto mieszkanie. Na szczęście w środku nie znaleziono osób poszkodowanych.

O godzinie 8:21 strażacy pojawili się na ulicy Korfantego w Cieszynie. Wszystko za sprawą alarmu z systemu monitoringu pożarowego. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 11:21 w Zamarskach – interwencja miała związek z dzikimi pszczołami. Rój został schwytany i przekazany pszczelarzowi – wyjaśniają strażacy.

O godzinie 15:30 strażacy interweniowali w Istebnej, gdzie stwierdzono ognisko bez dozoru. Podano jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia.

O godzinie 23:20 miał miejsce kolejny fałszywy alarm. W Puńcowie na ulicy Kojkowickiej miało dojść do pozaru na terenie byłej fermy drobiu. Po przybyciu na miejsce zastępy nie stwierdziły zagrożenia.

Kolejne zdarzenia miało miejsce już w niedzielę (12.05.2019) w Cieszynie na ulicy Hallera. Mężczyzna, przechodząc przez płot (godz. 1:10 w nocy) nadział się udem na siatkę. Z raną szarpaną uda został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Ok. godziny 17 strażacy interweniowali w Ustroniu przy ulicy Ogrodowej. Pies utknął w strumyku i nie mógł się wydostać. Ratownicy wyciągnęli zwierzę i przekazali właścicielce.

W poniedziałek (13.05.2019) zastępy pojawiły się na ulicy Frysztackiej w Cieszynie, gdzie na drodze leżało drzewo. Zostało ono pocięte i usunięte na pobocze.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: