Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

We wtorek i w środę (7 i 8 maja 2019) strażacy z powiatu cieszyńskiego jak zwykle odnotowali wiele interwencji. Część z nich dotyczyła alarmów bombowych w szkołach, gdzie zabezpieczali miejsce działań (o czym informowaliśmy już na naszych łamach). Poza tym interweniowali m.in. w związku z alarmami w budynkach, czy pomagali w działaniach Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło we wtorek (07.05.2019) o godzinie 7:35. Działania podjęte przez strażaków były wynikiem alarmu z monitoringu w sklepie Kaufland w Cieszynie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że jest to alarm fałszywy – w związku z faktem, że nie stwierdzono zagrożenia, nie było konieczności ewakuacji ludzi, znajdujących się w budynku – wyjaśnił przedstawiciel cieszyńskiej PSP.

Kolejne ze zdarzeń miało miejsce w Wilamowicach na ulicy Cieszyńskiej. O godzinie 13:27 strażacy zostali wezwani do karetki, która ugrzęzła w błocie. Sytuacja została szybko opanowana i już po chwili wyciągnięty na drogę pojazd mógł kontynuować jazdę.

O 20:05 strażacy również pomagali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Tym razem działania polegały na pomocy w przetransportowaniu kobiety do karetki.

O 22:37 strażacy stwierdzili kolejny fałszywy alarm – tym razem wzbudzona została czujka w kompleksie wypoczynkowym w Istebnej. Na miejscu nie stwierdzono zagrożenia.

W środę strażacy rozpoczęli dzień od alarmu w jednej cieszyńskich szkół. O sprawie informowaliśmy tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: