Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Alarmy bombowe w regionie na szczęście nie wstrzymały matur

Od poniedziałku (06.05.2019) pojawiają się doniesienia z całego kraju, dotyczące alarmów bombowych w szkołach. Alarmy na szczęście są fałszywe, jednak w wielu miejscach dostarczyły maturzystom dodatkowych stresów. Jak udało nam się ustalić, plaga fałszywych alarmów w budynkach szkół dotarła również na Śląsk Cieszyński.

Do pierwszego z alarmów bombowych doszło we wtorek (07.05.2019) w szkole w Skoczowie. Na miejscu pracowała policja i straż pożarna. Po sprawdzeniu budynku alarm został sklasyfikowany, jako alarm fałszywy. W związku z faktem, że do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych i budynek był pusty, nie było konieczności przeprowadzenia ewakuacji. Szkoła została sprawdzona przez specjalistów, którzy wykluczyli zagrożenie.

Do podobnego zdarzenia doszło w jednej z cieszyńskich szkół dzisiaj (08.05.2019) około godziny 8 rano. Również w tym przypadku policja otrzymała zgłoszenie, dotyczące rzekomego podłożenia ładunku wybuchowego. Na miejscu szybko pojawiły się odpowiednie służby. Aktualnie policja nie udziela szczegółowych informacji dotyczących fałszywych alarmów – potwierdzamy, że fałszywe alarmy miały miejsce, matury jednak przebiegają bez zakłóceń – wyjaśniają przedstawiciele cieszyńskiej policji.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: