Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Czwartek i piątek (28 i 29 marca 2019 roku) na szczęście w powiecie cieszyńskim były spokoje. Strażacy odnotowali jednak kilka interwencji. Ratownicy zostali wezwani między innymi do zdarzeń drogowych, domu z wyczuwalnym zapachem spalenizny i pożaru latarni.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w Wiśle Głębcach w czwartek (28.03.2019) o godzinie 6:18 – strażacy po przybyciu do celu zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na miejscu znajdował się już zespół ratownictwa medycznego, który zajmował się poszkodowanym. Po przebadaniu okazało się, że nie ma konieczności hospitalizacji. W mieszkaniu na najwyższym piętrze budynku wyczuwalny był zapach spalenizny. Pomieszczenie było okopcone, stwierdzono dziurę w przewodzie kominowym. Miejsce zostało sprawdzone czujnikami czadu, które nie wykazały zagrożenie. Budynek przewietrzono – wyjaśnił przedstawiciel PSP. Na miejscu pracował jeden zastęp z JRG Ustroń.

Do kolejnego zdarzenia doszło o godzinie 11:52 w Zebrzydowicach. Samochód osobowy zderzył się tam z samochodem dostawczym. Początkowo zderzenie wydawało się poważniejsze, jednak ostatecznie okazało się, że nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń, które zmuszałyby do przewiezienia go do szpitala – w wyniku rozpoznania stwierdzono, że doszło do kolizji. Działania zastępów polegały na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanej. Ratownicy odłączyli również akumulatory i kierowali ruchem – wyjaśnił przedstawiciel PSP.

Trzecie ze zdarzeń miało miejsce w Cieszynie na ulicy Przepilińskiego. O godzinie 22:08 doszło tam do pożaru latarni ulicznej. W rozpoznaniu ustalono, że doszło do pożaru górnej części latarni, która pękła i rozgrzane elementy spadły na ziemię. Rozgrzane elementy zostały usunięte. Na miejsce zadysponowano pogotowie energetyczne, które odłączyło napięcie.

Ostatnia z opisywanych  sytuacji miała miejsce w piątek (29.03.2019) o godzinie 11:09 na ulicy Katowickiej w Cieszynie. Doszło tam do najechania na tył jednej osobówki przez drugi pojazd osobowy. Zdarzenie miało miejsce przed przejściem dla pieszych. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. Strażacy odłączyli akumulatory i instalację gazową w pojazdach. Zneutralizowano również wyciek.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: