Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków

Weekend i pierwszy dzień nowego tygodnia (16-18.11.2019) były w powiecie cieszyńskim spokojne. Strażacy interweniowali każdego dnia tylko kilka razy, w wyniku zdarzeń nikt nie ucierpiał. Większość działań strażaków polegała na usuwaniu zagrożeń, związanych z nadłamanymi drzewami, czy zwisającymi kablami telekomunikacyjnymi.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w sobotę (16.11.2019) w Pogórzu. Na ulicy Sąsiedzkiej konar zwisał nad jezdnią. Strażacy usunęli zagrożenie.

Kolejna interwencja miała miejsce w Pogwizdowie. O 14:38 zastępy udały się na ulicę Cieszyńską, gdzie przewody telekomunikacyjne zwisały nisko nad jezdnią. Ratownicy odcięli kable i zabezpieczyli je. Poinformowano przedstawicieli TP o konieczności usunięcia usterki.

O 14:48 zastępy pojawiły się w Cieszynie na ulicy Motelowej – interwencja dotyczyła otwarcia mieszkania. Osoba zgłaszająca zaznaczała, że nie ma kontaktu z lokatorem jednego z mieszkań. Po konsultacjach z policją, wcześniejszym pukaniu do drzwi i nawoływaniu, otwarto mieszkanie. W środku znaleziono śpiącego mężczyznę, któremu nic nie dolegało. Alarm został zakwalifikowany, jako fałszywy – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Ostatni z sobotnich interwencji to działania w Brennej na ulicy Kotarz. Strażacy usunęli tam drzewo, które pochylało się nad liniami TP.

W niedzielę (17.11.2019) strażacy interweniowali w Brennej. O 10:46 zastępy pojawiły się na ulicy Cisowej, gdzie według zgłoszenia pies wpadł do studni. Na miejscu stwierdzono, że czworonóg znajduje się na głębokości około 2 metrów, na szczęście w studni nie było wody. Zwierzę zostało wyciągnięte przy zastosowaniu linki ratowniczej.

W poniedziałek (18.11.2019) strażacy interweniowali w związku z fałszywym alarmem. O 7:11 na ulicy Góreckiej uruchomiła się czujka, finalnie okazało się, że jest to wynik awarii urządzenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: