Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków

Poniedziałek i wtorek (2 i 3 września 2019) to kolejne dni, w których strażacy z powiatu cieszyńskiego odpowiadali na wezwania, pozbywając się zagrożenia związanego z osami, cze szerszeniami, a także interweniowali w związku z pożarem, czy wypadkiem samochodowym.

Do pierwszej z opisywanych interwencji doszło w Kostkowicach. Tam w poniedziałek (02.09.2019) interweniowali około godziny 9:30, w związku z gniazdem os.

Kolejna interwencja również miała związek z owadami błonkoskrzydłymi. Krótko przed 10 ratownicy pojawili się w Zebrzydowicach na ulicy Astrów, gdzie zlikwidowali gniazdo szerszeni. Na tej samej ulicy strażacy pojawili się również o godzinie 11:09, tym razem powodem wezwania były osy.

O godzinie 11:19 zastępy pojawiły się w Zaborzu na ulicy Kalinowej – doszło do pożaru pojedynczego drzewa na posesji. Podano jeden prąd wody w natarciu, a następnie prąd wody z drabiny mechanicznej, aby od góry dogasić ogień – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Kolejna interwencja to usuwanie skutków kolizji. Strażacy o 15:25 pojawili się na ulicy Granicznej w Cieszynie (S 52). W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Strażacy kierowali ruchem (na czas trwania działań nieprzejezdny był jeden pas), zneutralizowali wycieki i posprzątali jezdnię.

O 15:37 wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące os. Tym razem gniazdo było zlokalizowane w jednym z budynków przy ulicy Gawlasa w Cieszynie.

Również we wtorek (03.09.2019) strażacy interweniowali w związku z gniazdem os, które zadomowiły się w cieszyńskim przedszkolu, zlokalizowanym przy ulicy Pokoju. Ratownicy szybko usunęli zagrożenie.

W poniedziałkowe popołudnie strażacy zmagali się również ze skutkami ulewy. Podsumowanie działań tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: