Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków

Wtorek i środa (30 i 31 lipca 2019 roku) na szczęście nie obfitowały w zgłoszenia, dotyczące usuwania skutków niezbyt dobrych warunków atmosferycznych. Strażacy z jednostek w powiecie i tak jednak mieli pełne ręce roboty – interweniowali m.in. w związku z owadami błonkoskrzydłymi, czy zdarzeniami drogowymi.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło we wtorek (30.07.2019) w Cieszynie. Na ulicy Borsuczej ok. godziny 8:40 samochód ciężarowy złamał słup Telekomunikacji Polskiej, co doprowadziło do zerwania linii. Strażacy odcięli kabel i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Teren został przekazany policji.

O godzinie 9:50 w Wiśle na ulicy Malinka samochód osobowy uderzył w drzewo. Na miejscu obecna była również policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Uczestnicy zdarzenia znajdowali się pod opieką ratowników medycznych. Strażacy odłączyli instalację elektryczną i sprawdzili, czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Po stwierdzeniu, że nie ma zagrożenia, jednostki wróciły do bazy.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Skoczowie na ulicy Mickiewicza. Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 14:51 – zgłoszenie dotyczyły iskrzenia, które miało pojawić się na słupie energetycznym. Po zabezpieczeniu terenu działań i sprawdzeniu zgłoszenia nie stwierdzono żadnych anomalii. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne, które zajęło się sprawą – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O godzinie 20:30 strażacy interweniowali w Brennej Leśnicy, w związku z owadami błonkoskrzydłymi.

Kolejne zdarzenie strażacy odnotowali już w środę (31.07.2019). Zastęp udał się do Istebnej – w oknie dachowym znajdowało się gniazdo owadów, które spadło. Osy zaczęły latać po mieszkaniu, powodując zagrożenie. Owady zostały złapane i wypuszczone w lesie – relacjonuje Pokrzywa.

O godzinie 14:01 zastępy udały się do Ustronia na ulicy Lipowej. Samochód osobowy wpadł tam do rowu. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która samodzielnie opuściła samochód – nie wymagała pomocy medycznej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: