Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zawodniczka z Hażlacha z sukcesami

Jak poinformowali przedstawiciele haźlaskiego magistratu, mieszkanka gminy – 16 –letnia Maja Chamot reprezentowała dumnie gminę i kraj na XV Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, który odbywał się od 21 do 27 lipca 2019 roku w stolicy Azerbejdżanu. Mieszkanka Hażlacha na zawody udała się wraz z setką innych zawodników.

- Do grona olimpijczyków została powołana Maja Chamot z Hażlacha, uzdolniona tyczkarka, na co dzień zawodniczka MKS Ustroń, gdzie trenuje pod kierunkiem Magdaleny Kubali. Tam udało się jej awansować do finału imprezy – poinformowały władze Hażlacha, jeszcze w trakcie olimpiady. Następnie z Baku zaczęły napływać coraz lepsze wieści, okazało się, że Maja zakwalifikowała się do finału imprezy. W finale, w grupie trzynastu zawodniczek zajęła piąte miejsce, co i tak można uznać za duży sukces. Jak podkreślają przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dziewczyna otarła się o medal, gdyż zabrakło naprawdę niewiele.

Rekordzistka zmagań w Azerbejdżanie pokonała tyczkę, zawieszoną na wysokości 4,06 metra. Następnie trzy kolejne finalistki zajęły ex aequo 2. Miejsce z wynikiem 3.85. Gdyby Mai udało się pokonać kolejną tyczkę, zapewniłaby sobie miejsce na podium. Jednak sam udział w finałowych zmaganiach i wysokie – 5. miejsce i tak można potraktować, jak sukces.

Jak się okazuje, zmagania w Baku, zakończone dobrym wynikiem, to jeden z wielu sukcesów zawodniczki z Hażlacha — tegoroczna absolwentka trzeciej klasy gimnazjalnej w Kończycach Wielkich, chociaż dopiero w październiku tego roku skończy 16 lat, regularnie pokonuje starsze od siebie zawodniczki. Już w ubiegłym roku w kategorii wiekowej do lat 16 (U16) wygrała rozgrywane w Bełchatowie Mistrzostwa Polski Młodzików. Obecnie rywalizuje w kategorii do lat 18 (U18). W lutym tego roku podczas Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Toruniu Maja zdobyła złoty medal w rywalizacji juniorek młodszych. Pokonała wówczas poprzeczkę zawieszoną na wysokości 3,65 m. Z kolei w lipcu podczas rozgrywanej w Poznaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Maja z wynikiem 3,70 m zdobyła srebro i tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii U18 – chwalą zawodniczkę władze gminy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-31 20:12:57
Władek na skuterze: Redaktorzyno nieszczesliwy naucz sie odmieniowywac i bedziesz miec piontkow jak mruwkuw nie ma HAŹLASKIEGO Nnieszczesliwy redaktorzyno tylko HAŻLASKIEGO naucz sie pisac nie ma takiej miejscowości haźlach
2019-07-31 20:14:10
Władek na skuterze: Aha i nazwy miejscowosci pisze sie z DUŻEJ litery
2019-07-31 22:48:25
Człowiek z Księstwa: Po co ten jad Władek? Po co? Nie tak bardzo zamierzchłe czasy (bo do roku 1996) miejscowość Hażlach nazywała się Haźlach. Niektórzy jeszcze operują starą nomenklaturą ale żeby to był powód do besztania? W imię czego? Możesz teraz pojechać po moim wywodzie i po mnie jeżeli sprawi Ci to przyjemność tylko pytam jeszcze raz...po co? Sławy w ten sposób nie zyskasz i poklask wątpliwy. "Mowa jest srebrem..." Rzekłem. I bez fochów ;)
2019-08-01 11:21:22
Okowita: "Nie tak bardzo zamierzchłe czasy (bo do roku 1996) miejscowość Hażlach nazywała się Haźlach. Niektórzy jeszcze operują starą nomenklaturą". Poproszę o źródło tej informacji.
2019-08-01 12:13:06
Heller_Senior: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ha%C5%BClach
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: