Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków

Środa (26.06.2019) była dla strażaków z powiatu cieszyńskiego pracowitym dniem. Odnotowano kilkanaście interwencji, z których ostatnia okazała się najpoważniejsza. Oprócz podjęcia walki z pożarem hotelu Złoty Groń w Istebnej strażacy interweniowali jeszcze w związku z gniazdami owadów, czy też palącą się trawą. Dziś (27.06.2019) na szczęście ratownicy do godziny 12 nie odnotowali żadnego zdarzenia.

Do pierwszego zdarzenia doszło o godzinie 10:36 na ulicy Akacjowej w Ustroniu. Strażacy otrzymali wezwanie do gniazda os.

Następnie zastępy udały się do Wisły Malinki, gdzie według zgłoszenia miało znajdować się gniazdo węży – na miejscu stwierdzono, że w gnieździe znajdują się zaskrońce. Nie zagrażały one w żaden sposób ludziom ani zwierzętom, w związku z czym pozostawiono je w dotychczasowym miejscu – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

O godzinie 17:36 strażacy interweniowali w Istebnej, gdzie doszło do pożaru suchej trawy. Na miejscu ratownicy zabezpieczyli teren i podali jeden prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 17:56 w Ustroniu na ulicy Obrzeżnej. Wezwanie dotyczyło ogniska, które zostało ugaszone przed przybyciem na miejsce strażaków.

O godzinie 18:14 strażacy pojawili się w Górkach Wielkich, na ulicy Jasnej – zgłoszenie dotyczyło pszczół, znajdujących się w skrzynce na listy. Faktycznie, było tam kilka owadów, które zostały usunięte – wyjaśnił Pokrzywa.

Na ulicy Daszyńskiego w Ustroniu po godzinie 21 miała miejsce kolejna interwencja związana z owadami błonkoskrzydłymi/

O 21:21 w Pierśccu strażacy ugasili kolejny w tym dniu pożar suchej trawy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: